Štafetový test odolnosti: Putování hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire V.

10. Lis 2016 | Článek přečten: 2 010 x

Recenze, Seriál, Značky hodinek

Putovní model Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire doputoval k dalšímu účastníkovi testování. V jakém stavu dorazily ke kriznikovi, co s ním zažily a jaký je jeho verdikt? Přečtěte si jeho recenzi.

Prvotní dojem po rozbalení byl trošku rozpačitý, protože ta slizká guma (pozn. redakce: tento model se standardně prodává na natu a pryži :)) byla fakt divná, ale kupodivu po pár chvílích si na to člověk docela zvykne. Přezouvat na jiný řemen jsem to nechtěl, protože jsem měl v plánu se s nimi potápět.
traser-p-6600-type-6-mil-g-sapphire-kriznik1Druhá věc, co mě opravdu překvapila, je, jak jsou lehké, jsem typ co potřebuje na ruce cítit kus železa a tohle bylo jak kdybych na ruce neměl vůbec nic, ale zase to bylo o zvyku. Každopádně už tohle, byť se mi vizuálně hodinky hodně líbí, mě od nákupu trošku odradilo.

Deset minut po rozbalení mi je zabavila manželka, seděly jí perfektně a díky nulové váze by jí opravdu slušely… takže to zase trošku oživilo možnost nákupu.

Zpracování perfektní a opotřebování prakticky žádné, tady to je opravdu špička. Čekal jsem nějaké šrámy nebo ošoupanou černou… nic, patina minimální. Odečítání času na jedničku, akorát mi trošku vadilo to plýtvání místem, ergo malé ručičky na tak velkých hodinkách, ale důvod asi chápu a ten design je prostě specifický.
traser-p-6600-type-6-mil-g-sapphire-kriznik-cifrCo dál? Tritium, nesdílím přesvědčení většiny, že to svítí málo… vůbec ne, pokud to má MIL-G, měl by na nich být kryt, jelikož mám pocit, že tohle mít na ruce voják, tak ho kdejaký sniper prostě bez problému v noci uvidí.

Existují situace, kdy je odečítání času horší, a to zejména v přechodných světelných podmínkách a/nebo až si zvyknou oči na šero. V těchhle chvílích tritium ještě nestačí, ale bílé ručky už nejsou moc vidět. Ano, to je asi jediná slabší stránka, ale těchhle situací je minimum. Už večer (ani ne ještě v naprosté tmě) je to vidět víc než dobře, pro mě tedy naprosto ideální a víc než T25 určitě pro mě ne.

Neměl jsem v plánu je nějak moc trápit, a tak si u mě užily víceméně standardní hodinkový život. Nad běžné užití jsem je vzal třikrát na golf a jednou na driving, takže mají za sebou nějakých 300+ odpalů. Hodinkám, především mechanickým tahle aktivita moc nesvědčí a někteří výrobci výslovně uvádějí golf jako důvod ztráty záruky. Každopádně hodinky neutrpěly žádnou újmu a ani se nehnula přesnost.
traser-p-6600-type-6-mil-g-sapphire-kriznik7Dále se se mnou potápěly, bohužel jsem neměl po ruce vodotěsné GoPro, takže o pár zajímavých fotek méně. Běžné práce kolem zahrady, aut a grilování zvládají, aniž by o nich člověk věděl, a to je docela fajn.

Co mě trošku štvalo, že se mi posouvaly ze středu ruky kousek na kloub, ale to asi je problém gumy ala čína anebo mojí ruky, určitě ne mínus hodinek.

Po dobu mého vlastnictví jsem nesahal na korunku, dorazily seřízené a odcházely bez odchylky. Navíc nejsem žádný sekundový-nazi, takže mi nějaká odchylka nic s nervama nedělá, hodinky jsou pro mě info hodnota v toleranci minut a šperk.
traser-p-6600-type-6-mil-g-sapphire-kriznik8Nicméně co mě na hodinkách trošku štvalo, je to žebrování, docela se v tom drží bordel, když něco děláte. Neříkám, že to je nějaký extrémní problém, ale celkem často jsem z toho žebrování něco doloval nebo oplachoval vodou.

Antireflex by mohl být trošku lepší, proti některým povrchům/odrazům se světlé ručky nedaly přečíst.

Toť za mě asi vše.

Možnost vyzkoušet hodinky déle než pár minut na krámě mě od koupě ve finále odradilo, byl bych po čase trošku zklamaný. Ideální hodinky tohohle typu to bohužel pro mě nejsou. Zůstává možnost, že je pořídím manželce, ale to bych snesl o pár mm menší, ty dvě stupnice jsou tam opravdu pro běžné smrtelníky úplně k ničemu.

Mě na tom nesedí to žebrování, muší váha a horší AR, naopak zelené tritium T25 mi sedí hodně, určitě nejlepší možný typ osvětlení. Taktéž velikost a výška je pro mě ideál, takže zde není co vytknout.
traser-p-6600-type-6-mil-g-sapphire-kriznik3 Ještě jednou díky Xenomorfovi za zapůjčení.

Autor recenze i fotografií: kriznik

 1. Štafetový test hodinek začíná
 2. První zastávka: prischera
 3. Střelba, motokáry, autoslalom. Test č. 2: Michelin
 4. MIL-G potřetí a na horách: tommas4
 5. Putovní Trasery na ruce pořadatele MTB závodu: kupko
 6. MIL-G pod vodou a na golfu: kriznik
 7. Jasně, stručně o MIL-G: Liqid
 8. Pohádková recenze: vladacr
 9. MIL-G poosmé a v super kondici: Gustaf
 10. Pod drobnohledem a v zápřahu: ggrand
 11. Hodinky, které nemusím šetřit: Rudykopalsson
 12. Poctivé hodinky na výletě: Effe
 13. Prohlídka v servisu a závěrečné zhodnocení

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář