Štafetový test odolnosti: Putování hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire VII.

12. Úno 2017 | Článek přečten: 2 360 x

Recenze, Seriál, Traser

Máme tu další zastávku v rámci velkého putování hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire. Tentokrát měl příležitost hodinky vyzkoušet člen Chronomagu s přezdívkou vladacr. Pojďme se tedy podívat na jeho pohádkovou recenzi ze štafetového testu.

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami leželo království jménem Chronobundia. Jeden z jeho obyvatel, děsivý a strašlivý obr Xenomorphus, si pořídil stroj na měření času, aby mu bylo v jeho uhelné sluji veseleji. Jak už ale bylo v tom království smutným zvykem, po nějaké době ho stroj času omrzel. Obr ho chtěl rozbít a zničit, ale přes mnohé pokusy se mu to nepodařilo. Rozpálený vztekem tedy vložil stroj do necek a poslal ho po vodě, aby se ho zbavil. Po dlouhé plavbě a nespočetných zastávkách na řece, doplul stroj až ke mně.
img_20160304_172756_webPo vytažení z necek mě čekalo překvapení první. Velikost. Hodinky jsou o dost větší, než jsem podvědomě očekával. A také podstatně těžší. Velmi zarážející je hlavně výška hodinek, na to, že jsou to kvartzky. Vzápětí následovalo překvapení druhé: na první pohled se líbí mé skorosedmnáctileté dceři, která si velice užívá své jediné hodinky Daniel Wellington Oxford. Naproti tomu desetiletý synek, který už je nakažen chronobundusem a pravidelně střídá své dvoje hodinky, tyto s mlčením minul. Prakticky ihned po vybalení z krabičky jsem vyměnil pásek. Ten nasazený hodinkám sluší, ale na první dotek mi jasně dal najevo, že nebudeme kamarádi. Je takový, jak to jen říci, na první pohled slizký, i když samozřejmě nikoliv doslova… Nasadil jsem tedy jeden z mých oblíbených, černý silikonový s překlápěcí sponou. Fajn, hodinkám docela sluší.
img_5740_webNásledující den šly se mnou do práce, kde je čekal velmi tvrdý kancldiving. Není to zrovna společenský typ, ale ke košili a riflím jsou to celkem v pohodě. V práci si jich nikdo z mudlokolegyň a mudlokolegů nevšiml. Vzhledem k tomu, co mají u svého majitele za sebou, prožívaly MIL-Gy v mé společnosti relaxační dovolenou.
img_5794_webHodinky jsem ale už potom nosil jen a pouze jako volnočasové, byly se mnou na kole, uklízely se mnou kovárnu a dílnu před startem nové sezóny, páčily se mnou dveře poté, co v zámku praskl jazýček, pomáhaly mi při instalateřině. Vyčistily se mnou sekačku a vertikulátor před sezónou, ostřihaly se mnou všechny jabloně na zahradě. Také se mnou absolvovaly tři dny služebního výcviku psa, včetně obran, a to jak v pozici psovoda, tak i figuranta s rukávem samozřejmě na levé ruce. U čtyřicetikilového obranářského psa už člověk stisk přes rukáv leckdy cítí, ale protože dýnko hodinek je hladké, žádný obtisk jsem neměl. 🙂 Nakonec si jeden den zakovaly při výrobě nových dílů pro poškozený plot. Jsem  pravák, levá ruka jen kleštěmi přidržuje materiál na kovadlině, takže otřesy asi nebyly nijak silné. Střídání horka z blízkého rozžhaveného kovu a výhně s koupelemi v ledové vodě při zchlazování jim také nevadilo. Všechna čest, své tooly automaty si do kovárny neberu a zkoušet to nebudu.
Vodovod opravenPři všech těchto činnostech se chovaly naprosto vzorně, spolehlivě ukazovaly čas, držely na zápěstí jako přikované, neklouzaly ani nepadaly. Nakonec ještě každou noc perfektně posloužily na nočním stolku. Můj celkový dojem je velice kladný. Hodinky působí velmi masivním dojmem, což já mám rád. Vedle mých Revue Thommen Diver Professional a Steinhart Aviation vůbec nevypadaly nijak přerostle. 🙂 Ciferník je většinu času perfektně čitelný, výjimkou bylo pár okamžiků kdy se sklíčko dostalo do takového úhlu se světlem, že se čas nedal odečíst. Nevím, jestli mají antireflex, ale při focení to většinou vypadalo, že ne.
img_5697_web_01Jediná má výtka tak směřuje pouze na lunetu, která, byť je dle specifikací hliníková, působí velmi plastovým dojmem a její otáčení mi jako milovníkovi potápek nečinilo vůbec žádné potěšení.

Dokážu si představit, že bych tenhle časostroj měl ve své hodinkovnici na stálo, perfektní pracovní hodinky, které můžu používat bez obav při všech mým běžných i méně častých činnostech, aniž bych se o ně musel bát. Na druhou stranu musím říci, že těch 10000 korun českých, které za nové prodejci žádají, bych nedal; nejsa jejich cílovkou, nedokázal bych jejich předností plně využít. Ovšem mít možnost koupit je z druhé ruky o alespoň 1/3 levněji, už bych asi váhal.
img_5892_webNakonec bych rád poděkoval majiteli těchto hodinek za jeho důvěru a odvahu. Vím, co ho vedlo k vyslání hodinek do světa, ale stejně, představa, že bych některé ze svých takhle dobrovolně opustil, mi přináší noční můry.

Autor recenze i fotografií: vladacr

 1. Štafetový test hodinek začíná
 2. První zastávka: prischera
 3. Střelba, motokáry, autoslalom. Test č. 2: Michelin
 4. MIL-G potřetí a na horách: tommas4
 5. Putovní Trasery na ruce pořadatele MTB závodu: kupko
 6. MIL-G pod vodou a na golfu: kriznik
 7. Jasně, stručně o MIL-G: Liqid
 8. Pohádková recenze: vladacr
 9. MIL-G poosmé a v super kondici: Gustaf
 10. Pod drobnohledem a v zápřahu: ggrand
 11. Hodinky, které nemusím šetřit: Rudykopalsson
 12. Poctivé hodinky na výletě: Effe
 13. Prohlídka v servisu a závěrečné zhodnocení

Témata

, , , , , , , ,


Jeden komentář na “Štafetový test odolnosti: Putování hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire VII.”

 1. Mirko napsal:

  No ten antireflex Traserům skutečně chybí

  Reagovat

Napište komentář