Proč by si muž měl dopřát i více hodinek

19. Úno 2014 | Článek přečten: 26 382 x

Pánské hodinky, Seriál

hodinky-muzi Hodinky nás provázejí celým životem a ač se zdá, že v době mobilních telefonů už nemají své místo, opak je pravdou. Slouží nejen pro rychlé zodpovězení otázky času, data, ale také jako doplněk vaší vizáže. Hodinky k vám ladí, vyjadřují něco z vaší osobnosti a nás muže stále fascinují svou technickou stránkou. Zvláště u automatických hodinek je každý muž náležitě pyšný, že nosí na ruce pravou hodinářskou práci. Doslova by se dalo říct, že automatické hodinky jsou s vámi v souznění každého kroku a pohybu ruky. Rotor za průhledným dýnkem hodinek se roztáčí znovu a znovu a vy tak každým pohybem ruky přinášíte čerstvou energii tomuto ústrojí.

Až poznáte krásu hodinek, budete je rádi nasazovat na své zápěstí každý den a pokud jenom jednou zapomenete, budete se cítit nesví.

„..automatické hodinky jsou s vámi v souznění každého kroku a pohybu ruky. Rotor za průhledným dýnkem hodinek se roztáčí znovu a znovu a vy tak každým pohybem ruky přinášíte čerstvou energii tomuto ústrojí.“

První dětské hodinky

Už od základní školy

Vraťme se ale na začátek – hodinky nás provázejí celým životem.. Už v klukovském věku muži dostávají své první hodinky. Často je to ve spojení s nástupem do první třídy základní školy. Další hodinky můžou být darovány u příležitosti ukončením studia na střední či vysoké škole. Vždy nám pak připomínají tyto chvíle v našem životě tak důležité. Nic snad nemůže být lepším odkazem na důležitý milník v životě, než právě přístroj, který samotný čas měří. I proto jej dávají děti svým otcům a matkám ke kulatým narozeninám, ženy mužům u výročí svatby, muži ženám k narození dítěte, zaměstnavatelé svým podřízeným za skvělou a dlouholetou práci, asociace sportovcům za excelentní výkony, apod. Příležitostí a vhodných událostí bychom našli spousty.

„Nic snad nemůže být lepším odkazem na důležitý milník v životě, než právě přístroj, který samotný čas měří.“

Fascinace hodinkami

A proč zrovna hodinky? Muži jsou zaměření více technicky než ženy. Nekupují si věci pro jejich krásu, ale spíše pro jejich funkci. Rádi zkoumáme, jak věci fungují a dokážeme obdivovat jejich sílu, složitost, eleganci a krásu provedení. Proto milujeme auta, lodě, letadla, mobilní telefony, .. hodinky.

Říká se také, že hodinky jsou jediný možný doplněk pro muže. Není to tak úplně pravda, dále můžeme mít například luxusní plnící pero, manžetové knoflíčky a snubní prsten. Ale hodinky nás budou přitahovat vždy nejvíce, protože právě ty snoubí techniku, funkčnost, krásu a eleganci.

Jedny nemůžou stačit

Když je to prakticky jediný možný doplněk, co smí muž mít, tak logicky nemůže zůstat u jednoho modelu hodinek. Ke sportu a do přírody se hodí jiné hodinky než ty do společnosti. Někdy máte chuť na automatické hodinky, jindy na jednoduché ale přesné quartzy a jsou i období, kdy vytáhnete své digitálky a hrdě je všem představíte.

Proto se nebojte a rozšiřujte svou sbírku hodinek. Je to radost, ve které nejste sami.

Souhlasíte s článkem? Jaké hodinky máte ve své sbírce?

Autorem článku je Jiří Štencek – majitel společnosti Helveti s.r.o. specializující se na švýcarské hodinky Traser, Wenger.

Traser Classic Automatic Master

Hodinky Traser Classic Automatic Master – www.hodinkytraser.cz/traser-classic-automatic-master/

Témata

, , , , , , ,


7 reakcí na “Proč by si muž měl dopřát i více hodinek”

 1. Michal Kopřiva napsal:

  Skvěle napsaný článek. Skoro mám i chuť si hned jedny hodinky koupit. Sám mám Seiko 5 v automatu, na sport Wenger Commando a pak nějaké ty digitálky z předchozích dob 🙂

  Reagovat

 2. Radim napsal:

  super ja jsem primo hodinkovy maniak mam 15 hodinek a porad mam malo 😀 hodunky zboznuji …..

  Reagovat

 3. Pavel napsal:

  Skvělý článek, sám mám doma spoustu hodinek a stále přikupuji. Dokonce bych řekl, že jsem závislý. Posledně jsem si udělal radost automatickými hodinkami od Swiss Military Chrono a už přemýšlím, jaké další si pořídím k Vánocům. Jsem rád, že v tom nejsem sám.

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Děkujeme za komentář, Pavle (nebo Dano Procházková dle emailu). Chápu správně, že zde šlo pouze o linkbuilding. Komentář ponechávám a affiliate odkaz mažu. Děkuji za pochopení.

   Reagovat

 4. Rado n napsal:

  Absolútne súhlasím sám by som to lepšie nenapísal.

  Reagovat

Trackbacks/Pingbacks

 1. Proč by si muž měl dopřát i více hodinek (pro Nosíme-Hodinky.cz) | Helveti.cz - 20.2.2014

  […] Celý článek si můžete přečíst na hodinkovém magazínu Nosíme-Hodinky.cz. […]

Napište komentář