Štafetový test odolnosti: Putování hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire VIII.

14. Bře 2017 | Článek přečten: 2 135 x

Recenze, Seriál, Traser

Máme tu další díl našeho putovního seriálu, ve kterém členové hodinkového fóra Chronomag testují hodinky Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire Tritium. Tentokrát se dostaly do rukou Gustafovi, který o pořízení hodinek z dílny Traseru přemýšlel už před pár lety. Jak si s nimi rozuměl se dočtete v jeho recenzi.

Proč jsem se vlastně do tohoto projektu pustil? Při výběru hodinek několik let zpátky, jsem měl právě nějaké Trasery v hledáčku. Lákalo mě tritium a univerzálnost těchto hodinek. Nakonec jsem hodinky koupil jiné a díky tomuto projektu jsem si mohl osahat to, co jsem původně chtěl.
2016-03-31-15-58-42Po vybalení hodinek mě překvapila jejich velikost. Ač nejsem zrovna majitel silného zápěstí, tak padly velice dobře a nijak nepřekážely. Váha se mi zdála v pohodě a vůbec jsem je na ruce necítil. Řemen jsem nechal původní „made in China“. Nosil jsem na něm hodinky po celou dobu testování. Nijak mi při nošení nevadil.
2016-03-30-18-40-51Hodinky samy o sobě vypadají velice pěkně. Na to, co už mají za sebou, tak jsou opravdu ve výborné kondici . Snad jen trochu otřená PVD úprava na lunetě v oblasti lumi bodu. Ale to je pochopitelné. Luneta jde otáčet těžko proti směru hodinových ručiček a krásně klape po vteřinách. Díky hodinkám jsem se poprvé setkal s tritem. Musím říct, že mě mile překvapilo. Čas ve tmě odečtete opravdu parádně. Ovšem přes den mně chyběl takový ten pocit, že když projdete setmělou místností či stínem, tak pohled na ciferník byl mrtvý… žádná záře indexů ani ručiček. Ale díky barevnému kontrastu šel čas odečíst přehledně a rychle za jakýchkoli okolností.
2016-03-24-16-22-33Trasery jsem měl v období změny času, a tak jsem měl tu možnost zjistit, že korunka je šroubovací. 🙂 Bohužel jsem s hodinkami neprožil zrovna nic adrenalinového, při čem bych je mohl pořádně prověřit. Snažil jsem se aspoň něco nafotit… když už jsem je měl na ruce denně po celou dobu testování. To mi ukázalo, že jsou to super univerzální hodinky, na které nemusíte brát ohled.
2016-03-23-07-12-38Perfektně splní to, co od nich čekáte… rychlý odečet času, přehlednost. I když se mi hodinky líbí, asi bych si je za cenu, co se prodávají, nekoupil. Láska na první pohled neproběhla… takový ten pocit, že bych je musel mít doma, nenastal. Ale za nějakou rozumnou cenu, jako otloukánky, určitě nejsou špatné.
2016-03-26-10-40-34Tímto děkuji majiteli za možnost testování. Zítra posílám dál dalšímu členovi a doufám, že hodinky zažijou další psí kusy. 😀

Autor recenze a fotografií: Gustaf

 1. Štafetový test hodinek začíná
 2. První zastávka: prischera
 3. Střelba, motokáry, autoslalom. Test č. 2: Michelin
 4. MIL-G potřetí a na horách: tommas4
 5. Putovní Trasery na ruce pořadatele MTB závodu: kupko
 6. MIL-G pod vodou a na golfu: kriznik
 7. Jasně, stručně o MIL-G: Liqid
 8. Pohádková recenze: vladacr
 9. MIL-G poosmé a v super kondici: Gustaf
 10. Pod drobnohledem a v zápřahu: ggrand
 11. Hodinky, které nemusím šetřit: Rudykopalsson
 12. Poctivé hodinky na výletě: Effe
 13. Prohlídka v servisu a závěrečné zhodnocení

Témata

, , , , , , , ,


Jeden komentář na “Štafetový test odolnosti: Putování hodinek Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire VIII.”

 1. Mirko napsal:

  Podle informací na webu jsou tyto hodinky nejen nárazuvzdorné, ale i antimagnetické. Zda ovšem skutečně splňují nějakou normu (ISO, DIN), to se bohužel nikde neuvádí. Snad si to jen nevymysleli. Nejlepší odpovědí by bylo zveřejnit číslo normy. Dále mne překvapuje, že armáda odebírá hodinky bez antireflekční vrstvy, která zlepšuje čitelnost a snižuje množství odlesků v noci.

  Reagovat

Napište komentář