Biatec Watches – povedené hodinky od našich východních sousedů

5. Lis 2016 | Článek přečten: 6 437 x

Biatec, Novinky, Výrobci hodinek

Rád bych Vám představil pana Petra Kožára, který je hodinkový nadšenec a prodejce hodinek v jediné osobě.

Doposud dlouhou dobu choval velkou vášeň pro mechanické hodinky a prostřednictvím této vášně se dostal k prodeji hodinek. Zhruba před deseti lety započal svou hodinářskou kariéru, později si otevřel internetový obchod (www.toptime.eu).

biatec-corsair-05-wallpaper

Po dlouhé době jako prodejce hodinek bylo na čase posunout se dál. Tímto krokem bylo založení vlastní hodinkové značky Biatec. Na Slovensku není žádná hodinářská značka, jenom pánové Molnár-Fábry, ale tito dva kolegové vyrábějí pouze 8-10 hodinek ročně za desítky tisíc eur. Cílem Biatecu je vyrábět více hodinek které si budou moci dovolit i běžní lidé, avšak stále jen v míře, kdy bude moct nabídnout zákazníkům přátelské a osobní služby jako i vynikající poměr ceny a výkonu. Peter doufá, že hodinky Biatec uspokojí zákazníky, kteří nechtějí kupovat mainstream ze švýcarských hodinových značek, ale zaujmou je jedinečné hodinky, které nenaleznou na zápěstí svého souseda.

Vytvoření hodinkové značky není one-man show, takže je potřebné říct, že Petrovi pomáhá pan Miloš Jakubec, který je hlavním dizajnérem a také spoluzakladatelem značky Biatec

Pro své zákazníky připravil Biatec na začátek dva modely – Corsair a Majestic a z každého modelu 5 barevných variací – celkem tedy 10 různých modelů.

Biatec Corsair

Biatec modely z kolekce Corsair mají pouzdro z nerezové oceli a jsou vyráběné v ideální velikosti 40 mm, přičemž připomínají vzhled starých pilotních hodinek. K dispozici jsou s černým, šedým nebo modrým lakovaným ciferníkem s arabskými číslicemi, potištěnými superluminovou T3, stříbrnými nebo zlatými ručičkami a prvotřídními koženými řemínky z telecí kůže v různých barvách. Malý vteřinový subciferník se nachází na 9. pozici a má ozdobný dekorační kroužek. Všechny hodinky jsou poháněny švýcarským mechanickým strojkem Eterna 3901A s automatickým nátahem a speciálně upraveným „Corsair“ rotorem ve formě vrtulky. Můstek je zdobený perleťováním a můžete se jím pokochat přes průhledné safírové sklíčko zadního víka.

biatec-corsair-hodinky

Biatec Corsair

Biatec Majestic

Biatec modely z kolekce Majestic mají leštěné pouzdro z nerezové oceli a mají stejnou velikost jako Corsair 40 mm (se zlatou PVD úpravou z růžového zlata pro model Majestic 02). K dispozici je černý, měděný, stříbrný, šedý nebo modrý „sunray“ ciferník se stříbrnými nebo pozlacenými indexy a ručičkami a prvotřídními koženými řemínky z telecí kůže s krokodýlím vzorem v černé nebo hnědé barvě. Malý subciferník stříbrné barvy je umístění na pozici 9 hodin. Všechny hodinky pohání švýcarský mechanický kalibr s 29 rubíny Eterna 3901A s automatickým natahováním. Pod zadním dýnkem najdeme minci raženou z pravého 18 karátového zlata. Mince obsahuje „Biatec motiv“ jezdce na koni. Mince je vyražena v Kremnické mincovně, která je se svou více než 700 letou historií jednou z nejstarších mincoven v Evropě vůbec. Minci je možné vybrat v provedení žlutého nebo bílého zlata dle požadavku zákazníka.

biatec-majestic-hodinky

Biatec Majestic

Více informací se dozvíte na stránce výrobce, kde je možné hodinky předobjednat za zvýhodněných podmínek: www.biatecwatches.com.

Držíme pánům palce!

V ČR lze koupit hodinky Biatec v Helveti.cz.

Témata

, , ,


4 reakcí na “Biatec Watches – povedené hodinky od našich východních sousedů”

  1. Vlado napsal:

    Ahoj, veľmi pekne hodinky. Už som si objednal uvidíme ako sa budú prezentovať v praxi.

    Reagovat

  2. Vlado napsal:

    Tak uz su doma, mam ich len par hodin,ale uz som si ich zamiloval….

    Reagovat

Napište komentář