Orient Star Sports Diver 1964 2nd Edition – podmanivě zelené

2. Pro 2022 | Článek přečten: 830 x

Orient, Pánské hodinky, Recenze, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Značka Orient Star se častokrát hlásí k bohatému odkazu, který oficiálně sahá až do roku 1951. Nyní z japonského Tokia přichází už druhá edice hodinek Diver 1964, jejímž předobrazem byl tentokrát model Calendar Auto Orient z téhož roku.

Modelová řada Star dává v podstatě tušit jistou prémiovost a rozličnost použitých materiálů. Jinak se samozřejmě jedná o tutéž společnost Orient. Možná je na místě připodobnění ke značkám Seiko a Grand Seiko, i když u značky Orient nemůžeme z pochopitelných důvodů očekávat tak velkou míru inovací, jako tomu je právě u Seika.

Staronové potápky

Oproti loňskému roku, kdy značka modelem Orient Star Sports Diver 1964 slavila 70. výročí svého vzniku, se toho na druhé edici hodinek Orient Star Diver 1964 příliš nezměnilo. Samozřejmě můžeme opět počítat s kvalitním zpracováním a s manufakturním strojkem.

Orient Star Sports Diver 1964 2nd Edition zaujmou především díky svému magicky zelenému ciferníku.

Nově jsou však hodinky nabízeny ve dvou výrazných barevných variacích ciferníku. Jedná se o zrcadlově leštěný černý ciferník, oproti tomu další je matně zelený, jenž je inspirován japonskou jeskyní Ryusendo. Jedná se o jeskynní komplex dlouhý 4 kilometry a obsahujícím osm podzemních jezer.

Hodinky jsou dodávány společně jak s kovovým, tak také pryžovým náramkem.
Ten odkazuje na původní hodinky z roku 1964

Zpracovaní

Průměr hodinek je 41 mm, výška je pak 14,5 mm a lug to lug činí 49,6 mm. Jednosměrně otočná luneta obsahuje eloxovanou hliníkovou vložku. Hodinky se také mohou pochlubit 200 M vodotěsností a potápěčskou certifikací ISO 6425. Ciferník je věrný svému protějšku z roku 1964. Změn se událo opravdu pomálu. Safírové sklíčko je nyní dvojitě zakřiveno a nabídne antireflexní vrstvu. Nově také Divery od Orientu slibují mnohem lepší luminiscenci. Té bylo dosaženo zejména díky jednoduchým bodovým indexům, které dokážou generovat více světla. Ukazatel rezervy chodu, která činí něco kolem 50 h. nalezneme na 12. hodině.

Uvnitř hodinek tiká strojek s automatickým nátahem z dílny Orient, kalibru Orient F6N47. Disponuje mimo jiné funkcí zastavení vteřinové ručky při nařizování času, tzv. hackingem.

Orient Star Diver 1964 2nd Edition (RE-AU0602E) jsou dodávány s 20 mm pětičlánkovým ocelovým náramkem. Součástí balení je také pryžový, který je věrný původnímu designu. 

Druhá iterace modelu 1964 Diver zaujme především pro svůj nápaditě zelený ciferník. Ten bude náležitě a zcela zaslouženě vzbuzovat nemalou pozornost. Otázkou je, zda je to dostatečný důvod pro obměnu dvou zmíněných, takřka na chlup shodných edic.

Text: Jiří Marek, Foto: Orient

Témata

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář