Victorinox I.N.O.X. Pro Diver Titanium „Limited Edition” – hodinky, co něco vydrží

7. Říj 2022 | Článek přečten: 693 x

Pánské hodinky, Victorinox, Výrobci hodinek, Značky hodinek

První kolekce hodinek “Victorinox Swiss Army” se zrodila ve spolupráci s americkým distribučním partnerem a to už v roce 1989. Tato kolekce se dodnes těší velké oblibě. Nejinak tomu je také v případě modelové řady I.N.O.X.

Právě tato řada se může pochlubit hodinkami, které jsou převážně určeny do extrémních podmínek. Každým rokem pak vznikají nové limitované edice, které procházejí 130 různými testy. Jednou z takových edic je model Pro Diver Titanium (Ref.: 241957.1)

Potápky s několika „ALE”

Hodinky svým vzhledem a všemožnými detaily nabádají k hlubinnému potápění. Jednak díky svému robustnímu vzhledu dávají tušit, že něco vydrží, a ani designem se nebojí odkazovat na podmořská dobrodružství. Nicméně 200 m vodotěsnost dává tušit, že hodinky jsou určeny spíše k rekreačnímu potápění. Mnohem více by jim slušela vodotěsnost o 100 m vyšší. Ale ruku na srdce, vadí to někomu? Zcela jistě ne, protože tyto hodinky mají v sobě i tak DNA dobrodruha.

Ciferník hodinek dekoruje 3D motiv znázorňující zoxidované železo vraku lodí.

Titanové pouzdro o šířce 45 mm, které je potaženo černou PVD úpravou nabídne safírové sklíčko, jenž je navíc opatřeno AR vrstvou. U číselníku je samozřejmostí skvělá čitelnost, a to i ve zhoršených podmínkách, díky technologii Super-Luminova. Tou je opatřena také masivně vyhlížející luneta.

Na majitele čeká vskutku ultimátní výbava v podobě kufříku, který obsahuje: kapesní nůž Spartan PS, dva náhradní řemínky (v černé a žluté barvě) a gumový kryt na číselník.

Stvořeny pro dobrodružství

O tom, že se na model I.N.O.X. Pro Diver Titanium můžete spolehnout opravdu v každé situaci, svědčí také fakt, že společnost Victorinox své hodinky podrobuje sérii zátěžových testů. Ty se navíc pohybují vysoko nad průmyslovými standardy. V praxi to znamená, že jsou vystaveny teplotním výkyvům vyšším než 60°C a výškovým rozdílům větším než 21 000 metrů. Dále tyto modely mají paracordové řemínky, po jejichž rozpletení vznikne 2,5 metrů dlouhé lano s nosností až 250 kg. Když k tomu připočtete nádherný kapesní nožík Spartan PS (součást balení), který až nostalgicky odkazuje na začátky společnosti, pak už vás nemůže zaskočit ani ta nejnepříjemnější situace.

Hodinky pohání švýcarský quartzový strojek Ronda 715.

Od doby, kdy si Carl Elsener ve švýcarském městečku Talkessel v kantonu Schwyz založil nožířskou dílnu, aby tak vytvořil dostatek pracovních míst, uteklo bezmála již 140 let. Za tu dobu se švýcarská značka Victorinox velice dobře etablovala a dnes je respektovaným hráčem, který dodává kvalitní hodinky za férovou cenu. A ani tato limitovaná edice tak není výjimkou. Svou ultimátní výbavou nabízí opravdu více než „jen” kvalitní švýcarské hodinky.

Text: Jiří Marek, Foto: Victorinox, Helveti

Témata

, , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář