Alpina Seastrong Diver 300 Automatic Calanda – Na pomoc naší planetě

20. Čvc 2022 | Článek přečten: 923 x

Alpina, Co se nosí, Novinky, Pánské hodinky

Calanda je jméno vůbec první nákladní lodě registrované r. 1941 ve Švýcarsku. Sloužila výhradně pro zásobování během 2. světové války

Udržitelnost a využívání obnovitelných zdrojů je v naší společnosti čím dal tím více skloňované téma. Každá větší společnost se touto problematikou zaobírá a výjimkou samozřejmě není ani hodinářský segment. Modely s přívlastkem či zmínkou „Eco-Friendly” můžeme najít napříč značkami. My se však zaměříme na švýcarskou Alpinu a jejich novinku.

Model Seastrong Diver 300 Automatic Calanda je vyroben ze 100% z recyklovatelné oceli

Recyklovaná limitovaná edice?!

Tím podstatným je bezesporu její příběh a poselství. Alpina se snaží budovat povědomí o ekologických problémech, a to jak v rámci průmyslu, tak především mezi širokou veřejností. Místo toho, aby se Alpina zavázala k použití recyklované oceli „pouze” z části, dokázala celý tento proces skvěle uvést do praxe ve 100%. Na podporu Světového dne oceánů, který proběhl 8. června totiž představila model Seastrong Diver 300 Automatic Calanda (ref: AL-525BBG4VR6). Ten je vyroben z tzv. PuReSteel z německé ocelárny Thyssen Krupp. Alpina tak jako jedna z prvních hodinářských značek uvedla na trh hodinky z plně recyklované nerezové oceli.

Srdce udržitelného rozvoje

Recyklovaná ocel neztrácí své vlastnosti, navíc se tímto procesem uvolňuje velmi málo emisí CO2 a splňují se tak kritéria udržitelnosti a společenské odpovědnosti.

Průměr hodinek nabídne příjemně nositelných 42mm, řemínek je pak vyroben z recyklovaných PET lahví

Pocta domovině

Hodinky Seastrong Diver 300 Automatic Calanda taktéž vzdávají poctu své domovině. Calanda je totiž jméno vůbec první nákladní lodě registrované ve Švýcarsku. Zatímco samotná loď byla postavena už v roce 1913, teprve v dubnu 1941 byla zapsána do švýcarského rejstříku, přičemž Basilej byla označena jako její domovský přístav. Ocel společnosti Thyssen Krupp pak pochází z demontovaných dílů námořních lodí, což je rozhodně zajímavá souvislost, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o hodinky k hlubinnému potápění.

Srdcem hodinek je strojek AL-525 (Sellita SW200-1) s rezervou nátahu 38h

Bez moře by se neobešly

Ano, všechny aspekty hodinek Seastrong Diver 300 Automatic Calanda jsou stvořeny pro potápění a plavání:

  • 300m vodotěsnost,
  • jednosměrně otočná luneta s 60minutovou stupnicí pro snadné odečtení doby ponoru,
  • skvělá luminiscence
  • a samozřejmě šroubovací korunka spolu se zadním dýnkem.

Se zajímavou cenovkou pod padesáti tisíci korun tak například v tomto e-shopu můžete zakoupit limitovanou edici hodinek (300ks) s automatickým nátahem a hackingem.

Eco-Friendly je i balení

Každé hodinky Calanda jsou dodávány v pouzdře vyrobeném z recyklovaného plastu spolu s jednostránkovou zárukou a certifikátem pravosti vytištěným na FSC Recycled signovaném papíru. Manuál je k dispozici v digitální podobě prostřednictvím QR kódu vytištěného na vnitřním obalu krabice. A i ta byla vyrobena z recyklovaných plastových lahví (rPET).

Text: Jiří Marek, Foto: Alpina

Limitku Alpina Seastrong Diver 300 Automatic Calanda si můžete zakoupit v eshopu Helveti.cz.

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář