Junghans Meister S Chronoscope – chronograf se sportovním tuningem

16. Lis 2021 | Článek přečten: 921 x

Junghans, Novinky, Pánské hodinky, Značky hodinek

Limitovaná edice – sportovní verze řady Junghans Meister S Chronoscope

Junghans Meister S Chronoscope 027/4025.01 má předpoklady k tomu, aby mohl hrdě nosit označení sportovní model: odolné vodotěsné pouzdro i nárazuvzdorné uložení mechanického strojku. To celé podtrhuje také sportovní design, zvýrazněný tradičními červenými doplňky, které jej odlišují od jiných modelů řady Chronoscope, jež jsou spíše elegantní (klasický představitel řady Chronoscope je např. tento).

Řada Meister Chronoscope je stálicí mezi Junghans modely. V tomto případě prošel dříve elegantní chronograf důkladným sportovním tuningem. Průměr pouzdra se zvětšil z 40,7 mm na 45 mm a černý PVD povrch ve spojení s výrazným kontrastem lesklých ocelových ploch dává pouzdru velmi zajímavý dynamický náboj. Šroubovací korunka, která zajišťuje velkou vodotěsnost (200 m), přesně zapadá mezi dva výstupky, které ji chrání před poškozením. Velmi citlivě a nenápadně jsou provedena také tlačítka chronografu.

Detail na 200 m vodotěsnou korunku a tlačítka chronografu Junghans Meister S Chronoscope

Číselník si zachoval typický klenutý tvar, stejně jako ručky, které ale na rozdíl od elegantních modelů oživuje zářivá červená výplň. Barevná kombinace je charakteristická pro sportovní edice automobilů. Dalším prvkem, který podtrhuje sportovního ducha těchto hodinek, je řemen. Jeho kontrastní prošití krásně ladí s ručkami a každého opět napadne předloha v oblasti automobilových interiérů, kde je velmi často použita kombinace černé kůže a červeného ozdobného prošití.

Řemínek sportovní verze hodinek Junghans Meister S Chronoscope

Jak je patrné z fotografie, i skladba řemenu, respektuje sportovní zařazení. Nejde totiž o běžný kožený řemen, ale kombinaci kaučukového lůžka a kůže. Zatímco z lícové strany si majitel užívá vzhled exkluzivní kůže, rubová strana a boky jsou chráněny před účinky potu kvalitním kaučukem. Návaznost pásku na pouzdro hodinek je velmi precizní, vše do sebe krásně zapadá.

Řemínek a dýnko hodinek Junghans Meister S Chronoscope

Pásek je z rubové strany opatřen výrazným nápisem s názvem značky a modelu. Nejde ale pouze o estetickou záležitost, ale také prvek, který zabraňuje plošnému dosednutí pásku na ruku a tím zajišťuje lepší proudění vzduchu mezi páskem a rukou. Hezkým společníkem, který velmi zvyšuje pohodlí zapínání, je překlápěcí spona, která je díky své konstrukci tenčí a lépe ovladatelnější než běžnější motýlové spony.

Junghans Meister S Chronoscope s překlápěcí sponou a odvětráním spodní části řemene

O chod ruček se stará osvědčený švýcarský strojek Eta Valjoux 7750, který poskytuje rezervu nátahu 48 hodin. Strojek je pouzdrem chráněn až do hloubky 200 metrů. Číselník je krytý safírovým sklem, které má oboustrannou antireflexní ochranu. Tento povlak zajišťuje perfektní čitelnost bez vzniku odlesků. Díky tomu také hodinky často budí dojem, že ani sklo nemají.

  • Tento model je limitovanou edicí, hodinek bylo vyrobeno pouze 888 kusů.
  • Podrobné technické informace o hodinkách naleznete ZDE.
  • Kompletní nabídku modelové řady Chronoscope naleznete ZDE.

Text: Vít Černý

Fotografie: Junghans a Helveti


  • O bestselleru řady Junghans Chronoscope najdete článek zde.
  • Top 10 nejvyhledávanějších značek mechanických hodinek na německém trhu jsme uvedli zde.
  • Kolekce Junghans Max Bill obdržela význačné designérské ocenění – článek zde.

Témata

, , , , , , , , , , ,


Napište komentář