Tissot, Junghans a Seiko patří mezi 10 nejvíce vyhledávaných značek mechanických hodinek na německém internetu

3. Kvě 2021 | Článek přečten: 884 x

Značky hodinek

Dle německého hodinkového portálu watchtime.net patří značky Tissot, Junghans a Seiko mezi 10 nejvíce vyhledávaných značek mechanických hodinek na německém internetu. Tissot se umístnil na hezkém čtvrtém místě za hvězdami Rolex, Breitling a Omega. Junghans se umístnil na příjemném pátém místě a svou pozici v této prestižní desítce si vybojovalo také Seiko.

#4: Tissot Classic Dream Swissmatic

Při pohledu na Tissot Classic Dream se člověk musí divit, co všechno dostane za cenu 11.500 Kč: antireflexní safírové sklo, dýnko zasklené minerálním sklem, ale především moderní švýcarský strojek s automatickým nátahem, který má rezervu nátahu 3 dny a vláskem setrvačky Nivachron, jež poskytuje lepší odolnost vůči magnetickým polím.

Důvodem výborného poměru cena – výkon je spolupráce mateřského koncernu Swatch-Group, díky níž mohou dceřiné společnosti, mezi něž Tissot patří, zásobovány strojky a jinými komponenty. Trojručkové hodinky o přůměru 42mm jsou dodávány na řemínku z hovězí kůže.

#5: Junghans Form A

Díky liniím modelů Max Bill a Meister se firma Junghans už dávno zařadila mezi výrobce hodinek s osobitým designem. Už několik let nabízí také další podařené hodinky v pánské velikosti, model Form A: hodinky s pouzdrem z nerezové oceli o průměru pouzdra 39,1mm, s automatickým strojkem ETA 2824. Za cenu něco málo přes 23 tisíc Kč zákazník ještě získá přední safírové sklo a tónované prosklení dýnka minerálním sklem. Poutavým detailem jsou plastické minutové indexy čtvercového tvaru (nejde o výstupky, ale o prolisy) .

#8: Seiko 5 Sports

U japonské manufaktury Seiko startují ceny obzvláště nízko: člověku stačí zaplatit jen něco mále přes 7 tisíc Kč, když chce získat: automatické hodinky s manufakturním strojkem, tvrzené minerální sklo a prosklené dýnko. Kalibr 4R36 je pochopitelně základní univerzální strojek a pouzdro má funkční tvar bez příkras. Zato Seiko 5 Sports s průměrem pouzdra 43mm nabízí vodotěsnost až do 100 metrů a kromě zobrazení času a data disponuje také ukazatelem dne v týdnu.

Volně přeložil: Vít Černý

ZDROJ

Témata

, , , , ,


Napište komentář