Řemen Hirsch Heavy Calf – těžké tele pro každé hodinky

12. Kvě 2021 | Článek přečten: 969 x

Značky hodinek

Zatímco v předchozí recenzi jsme se podívali na zoubek ultramoderní novince HIRSCH Leaf, dneska se zaměříme na naprostou klasiku, hladký kožený řemen s bílým prošitím – Hirsch Heavy Calf. Ano, jde o řemen z telecí kůže, ale jak si přeložit přídavné jméno Heavy? Google nabízí 14 možných překladů (těžký, silný, těžkopádný, hustý, velký, prudký, tvrdý, hluboký, přísný, obtížný, rozbouřený, drsný, omamný, opojný), ale ani jeden podle mě nevystihuje podstatu tohoto řemenu: poctivě vyrobený, bytelný řemen z telecí kůže.

Mohlo by se zdát, že, když byl použitý standardní materiál kožedělného průmyslu, jemná telecí kůže a také rubová strana je kožená, tak půjde o choulostivý produkt náchylný na poškození otěrem a nevhodný do vlhkého prostředí. To by to ale nesměl být produkt rakouské  manufaktury, Hirsch, která si nezakládá pouze na perfektním vzhledu, ale i na funkčnosti.

Na rubové části řemenu můžeme najít dvě důležité informace: 100m Water Resistant (řemen je odolný proti potu a vlhkosti až do hloubky 100m) a Scratch Resistant (lícová strana řemene je odolná proti poškrábání).

Velkou výhodou tohoto řemene je skvělá práce s tloušťkou. Zatímco u pouzdra je řemen velmi robustní (7mm), u spony se tloušťka radiálně snižuje (3mm). To má za následek dobrou pružnost řemene a snadné zapínání spony.

Ačkoliv řemen budí na první pohled dojem jednotvátné hladké kůže, je jeho struktura hrubá a působí matným dojmem.

Řemen je osazen standardní nerezovou sponou, která je upevněna pomocí pružné osičky, takže je možné ji jednoduše vyměnit, například za motýlovou nebo překlápěcí, které jsou k řemenu šetrnější. Uchycení k pouzdru je zajištěno pomocí integrovaných osiček (stěžejek). Díky nim je výměna řemenů hračkou a není k němu třeba žádné speciální nářadí.

Hirsch Heavy Calf na první pohled vypadá jako obyčejný řemen, který neoslní extravagantní barvou ani texturou. Ve skutečnosti ale jde o velmi elegantní a propracovaný řemen (voděodolnost, bombírovaný tvar, integrované stěžejky, …).

Takto sluší Hirsch Heavy Calf různým typům hodinek:

Nikdo mě nepřesvědčí, že pro Breitling Navitimer existuje lepší řemen:

Detailní informace o pásku naleznete ZDE.

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop, která mi tento řemen pro testování zapůjčila.

Text a foto Vít Černý

Témata

, ,


Napište komentář