Potápěčský chronograf PONTOS S

19. Zář 2012 | Článek přečten: 4 141 x

Maurice Lacroix, Novinky, Pánské hodinky

V minulém článku jsme vám představili jen zevrubně hodinky Pontos S. Nyní si můžete přečíst kompletní zprávu o nových hodinkách.

Sportovní švýcarské chronografy z novinek 2012 se barevně i designem vyjímají mezi klasickými hodinkami Maurice Lacroix.

Provedení je dynamické a moderní, nechybí vlastní patent Maurice Lacroix. Ten je skrytý v horním tlačítku, které má kromě stopovací funkce na starost ovládání vnitřní potápěčské lunety. Potápěčská luneta je inovativně umístěna pod vypouklým safírovým sklíčkem a důmyslný mechanismus tlačítka zabraňuje jejímu náhodnému, nežádoucímu posunutí.

Hodinky Pontos S

Kromě pestrých barevných kombinací je na výběr i typ strojku. Pro modely s běžným rozmístěním sčítačů a malé sekundové ručky (6, 9, 12) je použit ML112 (v základu Valjoux 7750). Atraktivní červená verze má upravený kalibr Valjoux 7753 s rozmístěním „face“ (3 , 6, 9) a komfortnějším ovládáním data pomocí vnějšího tlačítka u 10.

Nové automaty Pontos S mají sportovně elegantní číselníky s broušenými vsazovanými indexy a ručkami s luminiscenční výplní. Pomyslnou třešničkou je plastický spirálovitý dekor pod malou sekundovou ručkou a část výseče potápěčské lunety spolu s konci ruček barevně sladěnými s nylonovými pásky. Ocelový náramek je zakončený dvojitou bezpečnostní sponou a přidanými články pro možnost nošení hodinek na neoprenu. Do setu je k hodinkám přidaný pruhovaný barevný nylonový pásek, kterým je možné podle chuti nahradit kovotah a úplně změnit design hodinek.

Sportovní pánské hodinky Pontos S na potápění i běžné nošení jsou k dostání od 81.900 Kč.

Technické informace:

Stroj: upravený Valoux 7750 nebo 7753 (u Ref. PT6018), 25 kamenů, vibrace: 28.800 alt/h, rezerva chodu 46 hodin
Funkce: otočná potápěčská luneta, datum, stopky (30 min. a 12 hod. sčítač)
Pouzdro: ušlechtilá ocel, průměr 43mm, Vodotěsnost: 200m (20bar)
Sklíčko: vypouklé safírové s oboustrannou antireflexní vrstvou
Náramek: ocelový s dvojitou bezpečnostní překládací sponou, přídavný barevný nylonový s ocelovou sponou

Témata

, , ,


Napište komentář