Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carée

5. Srp 2010 | Článek přečten: 3 275 x

Maurice Lacroix, Novinky, Pánské hodinky, Značky hodinek

Letos se Maurice Lacroix představil jako průkopník nových trendů v hodinářském umění. Přichází s Masterpiece Régulateur Roue Carrée od Michela Vermota!

Tento model, poháněný mechanickým kalibrem ML153 vlastní výroby, čerpá inspiraci z tradičních hodinek typu Regulátor, ale interpretuje toto téma v nové, moderní podobě 3. tisíciletí!

Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carée

Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carée

Hodiny jsou zobrazovány pomocí čtverhranného indikátoru ve skeletovém provedení poprvé v dějinách hodinářství ! Výjimečný čtvercový ukazatel hodin je poháněný dalším netradičním kolem ve tvaru jetelového listu. Vývoj tohoto mechanismu, probíhající ve spolupráci s univerzitou Haute Ecole Arc Ingénierie v Le Locle, vyžadoval tisíce hodin výpočtů, simulací, testování a dolaďování. Vzhledem ke skutečnosti, že kola nepravidelných tvarů se nemohou pohybovat pravidelně, bylo zásadním problémem definování tvaru jednotlivých zubů tak, aby bylo možné jejich prostřednictvím zajistit konstantní přenos energie.

Vzhledem k tomu, že je novátorský koncept “čtvercového kola” naprosto fascinující a výjimečný, jsou hodinky z 99 kusové limitované edice už nyní jednotlivými zeměmi úplně rozebrány.

Zdroj: citováno z NEST Praha, výhradní distributor pro ČR

TémataNapište komentář