Wenger Sea Force – dobrodružství pod hladinou

25. Zář 2012 | Článek přečten: 7 966 x

Dámské hodinky, Novinky, Pánské hodinky, Recenze, Wenger


Švýcarská firma Wenger letos představila modelovou řadu hodinek určených pro potápění a vodní sporty s trefným názvem Sea Force. Slovy výrobce jsou tyto hodinky připraveny sloužit bez ohledu na to, jak hluboko povedou vaše dobrodružství. Pojďme se tedy podívat, jak pravdivé je toto tvrzení.

Modelová řada Sea Force se skládá ze sedmi pánských a čtyř dámských hodinek. Jednotlivé modely se liší barevným provedením a použitými materiály. Všechny naopak spojuje safírové sklíčko odolné velmi hrubému zacházení, šroubovací korunka a vodotěsnost 20 atmosfér (200M). Hodinky jsou tedy dimenzovány tak, aby kromě běžného kontaktu s vodou vydržely i potápění až do hloubky 50 metrů. Je třeba brát v úvahu, že pohybem ruky ve vodě se tlak dramaticky zvyšuje. Další stupněm vodotěsnosti už jsou jenom hodinky určené profesionálním potápěčům.

Hodinky řady Sea Force jsou osazeny quartzovým strojkem RONDA 515. Strojek je usazen v pouzdře z kvalitní oceli s označením 316L.

Pánské hodinky z řady Wenger Sea Force

Dámské hodinky z řady Wenger Sea Force

Firma Wenger prezentuje řadu Sea Force ukázkovým videem.

Základní modely řady se dodávají se silikonovým řemínkem o šířce 22 mm (dámské 18 mm). Další možností je ocelový tah a vrcholem je pak ocelové provedení s PVD úpravou. Veškeré použité materiály jsou určeny pro pobyt ve vodě. Kontrastní kombinace barev jsou voleny velmi chytře a prakticky. Liší se barva kolem ciferníku a čísel na lunetě. Ciferník je výhradně černý, pouze u nejdražšího modelu je bílý. Pouzdro hodinek o průměru 43 mm (dámské 36 mm) je vyrobeno z pevné oceli a ukrývá švýcarský motorek poháněný baterií. Odolnost umocňuje již zmíněné safírové sklíčko. Ve tmě je viditelnost zajištěna luminiscentími ručičkami a body u číslic. Použitá technologie se nazývá Superluminova.


Povedená řada Sea Force má ambice stát se jednou z nejúspěšnějších řad firmy Wenger. Hodinky s normální voděodolností občas zvlhnou i při běžném koupání. Pokud tedy nehodláte sundávat hodinky před každým kontaktem s vodou, tak není na škodu sáhnout rovnou po řade Sea Force, která vám zaručí suchý ciferník a koupání beze strachu.

Na popsanou výbavu má tato řada velmi výhodnou cenu. Objednávat můžete na stránkách http://www.hodinkywenger.cz/sea-force/.

Témata

, , , , ,


3 reakcí na “Wenger Sea Force – dobrodružství pod hladinou”

 1. Petr L. napsal:

  Je pravda, že Sea Forcy se jim fakt povedly. A cena je oproti jiným hodinkám podobné výbavy zajímavá. Tuším necelých 5 tisíc. Uvažuju o nich. Jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli modrá nebo černá varianta 🙂

  Reagovat

 2. Hans napsal:

  Paráda. Ovšem na to, že si říkáte hodinářský magazín, tak úplně postrádám údaje o strojku hodinek a jeho parametrech. Není to trochu hloupé?

  Reagovat

 3. Nosime-hodinky.cz napsal:

  Díky za upozornění. Tyto informace rádi doplníme!

  Reagovat

Napište komentář