Traser – buďte výjimeční!

3. Říj 2012 | Článek přečten: 10 404 x

Dámské hodinky, Novinky, Pánské hodinky, Traser

Firma Traser vsadila na jednoduchý recept úspěchu – je něčím výjimečná. Mezi stovkami stejných hodinek na pultech hodinářství poznáte hodinky Traser na první pohled. Pokud přijdete v noci. Hodinky značky Traser jsou totiž jedinečné díky unikátní technologii permanentního osvětlení Trigalight®.

Ale vraťme se na začátek. Za vším stojí švýcarská společnost Mb-microtec sídlící v Niederwagenu, kousek od Bernu. Počátkem sedmdesátých let vyvinula technologii výroby tak miniaturních zdrojů světla, že mohou být umístěny na ručičkách a ciferníku náramkových hodinek. Tyto zdroje nejsou napojeny na baterii, nepotřebují žádný další zdroj energie, ani údržbu. Svítí po garantovanou dobu 20ti let a intenzita světla není závislá na délce nasvícení jako u fosforových částic. Tato technologie se nazývá GTLS (gaseous tritium light sources) a český překlad by zněl zhruba takto: „světelný zdroj na bázi plynného tritia“. Firma Mb-microtec používá komerční označení Trigalight®. Zpočátku byla tato technologie využívána například na nápisech EXIT v nemocnicích, které naváděly lidi ven při výpadcích světla. Velmi si ji také oblíbili vojáci, díky nimž se mohla neustále vyvíjet až do dnešní podoby, kdy je možné vyrobit zdroj světla o průměru 0,5 mm.

Pokud bychom se chtěli podívat na tuto technologii vědeckým okem, tak bychom se dozvěděli, že využívá nepatrné množství plynu tritia hermeticky uzavřeného v tenkém skle pokrytého zevnitř fosforeskujícím materiálem. Elektrony pocházející z tritia aktivují hmotu, aby vydávala trvalé slabé světlo. Pro běžného uživatele je zajímavé hlavně to, že se nebude muset obtěžovat žádným nabíjením, rozsvěcením, nebo údržbou a bude mít na ruce hodinky, ze kterých odečte čas za jakékoliv viditelnost. Tyto a další výhody technologie Trigalight® oceňují vojáci, potápěči, rybáři a jiní nadšenci pro techniku v přírodě již několik let, ale díky stále se rozšiřující nabídce hodinek Traser, se začíná používat i v modelech určených široké veřejnosti.

Pojďme se tedy podívat jak moc se podařilo firmě Traser skloubit vojenskou účelovost s atraktivním vzhledem. Velmi dobře je to vidět například na modelu Traser P 6506 Commander. Díky titanovému pouzdru bylo dosaženo neuvěřitelné hmotnosti pouhých 50ti gramů při zachování pevné konstrukce a kvalitního provedení. Technologie Trigalight® je zde použita v zelené a oranžové barvě, což jsou barvy lidským okem nejlépe viditelné. Ve tmě svítí ručičky, políčka u indexů a nulový bod otočné lunety. Pomyslnou třešničkou na dortu je varianta hodinek na titanovém pásku.

Traser P 6506 Commander

Traser P 6506 Commander

Dalším modelem na představení jsou hodinky Traser Classic Translucent. Nejedná se o hodinky za které by jste dali celou výplatu, takže jsou vhodné na normální denní nošení například do práce. Vybrat si můžete ze dvou variant lišících se barvou ciferníku – černý a bílý. Na první pohled na nich není nic zvláštního, ale při detailním prozkoumání zjistíte, že na vedlejších pozicích ciferníku se nachází miniaturní zrcátka. Těmi je odráženo světlo z Trigalight® trubiček umístěných na hlavních pozicích. Nejlépe je to vidět na fotografii pořízené za tmy (viz níže).

Traser Classic Translucent

Traser Classic Translucent

Zajímavostí tohoto modelu je možnost objednat si elastický kovový tah. Tento praktický způsob nošení hodinek byl velmi oblíbený v 70. letech. Na samotné hodinky a popis jejich technologie se můžete podívat na tomto videu (vyžaduje znalost němčiny).

 v noci

Traser Classic Translucent v noci

Traser dbá na kvalitní zpracování hodinek a pro jejich maximální odolnost používá materiály jako: titan, carbon a jiné. Hodinky osazuje strojky značky Eta a Ronda.

Tolik k základnímu představení značky, v jejímž portfoliu se nachází spousta skvostů hodinářského umění, které by se ale do tohoto článku nevešly a zaslouží si tak článek vlastní. O tom který model představíme detailně můžete rozhodnout i vy sami! Prohlédněte si nabídku firmy Traser a napište nám, o kterých hodinkách by jste se rádi dozvěděli více.

Pozn.: Technologii Trigalight mimo firmu Traser využívají také značky: Luminox, Uzi, Praotorian, TaWaTec, SMW.

Zaujaly vás hodinky?
Navštivte náš eshop s hodinkami Traser.

Témata

, , , , , , ,


2 reakcí na “Traser – buďte výjimeční!”

  1. Václav Cíl napsal:

    Je možné získat nějakou nabídku dámských hodinek Traser?

    Děkuji a zdravím.

    Reagovat

Napište komentář