Nejnovější automat PONTOS S v hloubce 150m!

17. Zář 2012 | Článek přečten: 5 231 x

Maurice Lacroix, Novinky, Pánské hodinky

Australský potápěč Sébastien Murat je průkopníkem nové metody používané ve freedivingu, která je podobná zimnímu spánku medvědů. Objev a použití hibernace by mohlo přinést využití v lékařství, protože má potenciál léčit širokou škálu život ohrožujících stavů, jako jsou například cévní mozkové příhody, srdeční zástavy, křeče mozku či páteřní trauma.

V červnu 2012 si za použití nové metody stanovil za cíl pokořit hranici 700 ft na jeden nádech. Při svém pokusu o nový světový rekord testoval také nejnovější automaty Maurice Lacorix – PONTOS S. Chronograf s ním bez problémů zdolal i nejhlubší hranici 150m, kterou Murat při svých ponorech dosáhl. Rekord sice nepadl, ale Séb se nevzdává, stejně jako Maurice Lacroix jde dál za svým cílem… (Follow your convictions).

Maurice Lacroix Pontos S

Zajímavostí modelů PONTOS S je potápěčská otočná luneta pod safírovým sklíčkem ovládaná horním tlačítkem pro stopky (patent Maurice Lacroix). Hodinky jsou standardně na kovotahu, ale v ceně je navíc i nylonový pásek, který se dá připevnit i na neopren. Je pruhovaný a barevně ladí s výsečí potápěčské lunety. Automat s datem a chronografem je vodotěsný 20 ATM a ochranu pouzdra před vlhkostí zajišťuje šroubovací korunka i spodní víčko. Na výběr jsou 2 automatické strojky, které ovlivňují rozložení sčítačů na číselníku. Cena modelu je stanovena na 81 900 Kč. Několik verzí PONTOS S je už nyní k dostání také v ČR.

Témata

, , ,


Trackbacks/Pingbacks

  1. Potápěčský chronograf PONTOS S | Nosime-hodinky.cz - 19.9.2012

    […] minulém článku jsme vám představili jen zevrubně hodinky Pontos S. Nyní si můžete přečíst kompletní […]

Napište komentář