Hirsch TIGER Performance – modrý děrovaný tygr

8. Lis 2021 | Článek přečten: 1 194 x

Řemínky

Zatímco český film Modrý tygr z roku 2012 není příliš dobře hodnocen (pouze 45% na ČSFD), modrý řemen stejného jména od značky Hirsch je špičkovým produktem. Hirsch Tiger patří do modelové řady Performance, která svým majitelům nabízí kombinace přírodních a funkčních materiálů, zajímavé barvy, velkou odolnost a dlouhou životnost.

Principem modelové řady Performance je spojení přírodní High-tech telecí kůže (Monza), která je umístěná z lícové strany a je odolná proti poškrábání. Rubová strana a boky řemínku jsou vyrobené z kvalitního přírodního kaučuku, který při nošení zajišťuje pohodlí a odolnost. Přehledně je to zobrazeno na následujícím ilustračním obrázku:

Průřez řemínkem Hirsch Performance

Povrch kaučuku je strukturovaný, velmi příjemný na dotek. Pocitově je rozdíl mezi obvyklými gumovými podklady a materiálem Tigeru dost znatelný.

Výhodou řemenů Performance je mnoho:

  • Od výjimečné voděodolnosti,
  • přes dlouhodobou životnost,
  • anti-alergičnost,
  • jednoduché udržování čistoty,
  • výborný odvod vody a potu,
  • až po výjimečnou měkkost a ohebnost.

Jeden hodně netradiční typ řemínku od Hirsche je popsán ZDE.

Díky kvalitnímu kaučuku a také měnící se tloušťce, si řemen Tiger zachová výbornou pružnost. Zatímco u pouzdra hodinek je pásek robustní (tloušťka 7 mm), u spony je jeho tloušťka méně než poloviční (3 mm).

Zmenšení tloušťky zvyšuje ohebnost při provlékání pásku přezkou (sponou), ale také snižuje tloušťku zapnutého řemenu v oblasti spony, což je důležitým faktorem ovlivňujícím pohodlí. Pokud by měl pásek konstantní tloušťku 7 mm po celé délce, byla by celková tloušťka zapnutého pásku v místě spony minimálně 14 mm, což by mohlo být více, než výška samotných hodinek.

Řemen je osazen standardní nerezovou sponou, která je upevněna pomocí pružné osičky, takže je možné ji jednoduše vyměnit, například za motýlovou, nebo překlápěcí, které jsou k přeci jen řemenu šetrnější. Uchycení k pouzdru je zajištěno pomocí integrovaných osiček (stěžejek). Díky nim je výměna řemenů hračkou a není k němu třeba žádné speciální nářadí.

Struktura telecí kůže je velmi jemná, proto jsou zajímavým oživením otvory, které kromě zlepšení odvětrání řemenu živují design. Vyváženě také působí netradiční ukončení řemenu na dílu bez přezky, které je rovné, a ne do špičky, jak je to běžné.

Tak jako ostatní pásky z řady Performance, je i tento řemen voděodolný, a výrobce uvádí dokonce odolnost do 100 m.

Detailní informace o pásku i dalších barevných variantách naleznete ZDE. Kompletní nabídku luxusních pánských i dámských řemínků Hirsch najdete ZDE.

Text a fotografie: Vít Černý

Témata

, , , , , , ,


Napište komentář