Citizen Eco-Drive Super Titanium Chrono – ekologický dříč

19. Srp 2022 | Článek přečten: 660 x

Citizen, Pánské hodinky, Recenze, Výrobci hodinek, Značky hodinek

V 70. letech minulého století představila japonská značka Citizen své vůbec první titanové hodinky. O téměř půl století později svou technologii inovovala. Na scénu přichází materiál zvaný Super Titanium™. Ten je také jednou z hlavních předností hodinek Citizen Eco-Drive Super Titanium Chrono. Jak sama společnost proklamuje, výjimečných vlastností bylo dosaženo díky patentované technologii „Duratect”.

Průměr hodinek nabídne 43mm, safírové sklíčko, 100M vodotěsnost a super odolný a lehký titan s patentovanou technologií Duratect

(Ne)obyčejný titan

Ale co je na Supertitanu vlastně tak super? Materiál je hypoalergenní. Samotné pouzdro je odolné proti korozi a je také o 40 % lehčí. Díky technologii Duratect (patentovaná technologie povrchového kalení) je pak titan vyrobeny v Citizenu až pětkrát tvrdší než běžná nerezová ocel.

Retro je pořád IN

Chronograf od Citizenu (Ref: CA7090-87L) si bere to nejlepší ze sedmdesátek, a to v každém myslitelném detailu. Ať už jde o integrovaný náramek, který se dnes opět dostává do módy nebo celkový profil pouzdra, kulaté datumové okénko, či tlačítka chronografu. Jeho rozmístění, kdy minutový subčíselník je na dvanácté hodině a sekundový na šesté, není rozhodně náhodné. Dokonale tak evokuje trend motoristických sportů a těmto potřebám na míru uzpůsobené hodinky. Také proto tento model disponuje pevnou lunetou s tachymetrickou stupnicí sloužící pro rychlé změření průměrné rychlosti. Celkový „vintage look” dále dokreslují leštěné a matné plochy.

Kalibr B642 Eco-Drive zvládne při plném nabití udržet hodinky v chodu až sedm měsíců, a to i za předpokladu, že jsou v absolutní tmě

Opravdový eco-dříč

Hodinky Citizen Eco-Drive Super Titanium Chrono, jak už je z jejich názvu patrné, v sobě ukrývají kalibr B642 Eco-Drive s přesností ±15 sekund za měsíc. Ano, také Citizen to stejně jako i další hodinářské společnosti hraje na udržitelnost. Ovšem solární technologie už ze své podstaty k tomuto kroku přímo vybízí. 

Eco-Drive umožňuje hodinkám přeměnit jakýkoli byť jen minimální světelný zdroj na energii. Díky tomu dokáží hodinky (i když je odložíte) nepřetržitě běžet na jedno plné nabití až 210 dní, aniž byste měli jediný důvod starat se o baterii. Celý mechanismus napájení strojku je důmyslně uschován pod subčíselníky chronografu, kterými prochází světlo. 

Citizen Eco-Drive Super Titanium Chrono jsou krásným příkladem toho, jak dnes úspěšně skloubit tolik žádaný „Vintage” styl s technologií dneška. Majitelům se tak do rukou dostanou designově velmi povedené hodinky disponující lehkým a odolným titanovým pouzdrem. Navíc s cenovkou, která ve své kategorii bude jen velmi těžko nacházet konkurenta.

Hodinky Citizen Eco-Drive Super Titanium Chrono svým designem odkazují na 70. léta

Text: Jiří Marek, Foto a video: Citizen

Témata

, , , , , , , , , , ,


Napište komentář