Krátká recenze hodinek Boccia Titanium 597-03

10. Říj 2017 | Článek přečten: 7 025 x

Boccia Titanium, Recenze, Vaše hodinky, Značky hodinek

Rád bych se s vámi po několikatýdenním nošení podělil o krátké hodnocení hodinek německé značky Boccia Titanium. Třeba vám pomůže ve volbě těch vašich, nových.

Proč jsem si vybral právě tento model?

Kromě toho, že mi hned napoprvé padly do oka svým designem, byla rozhodujícím faktorem jejich velikost – konkrétně průměr pouzdra 38 mm (bez korunky). Ačkoliv pro majitele menšího zápěstí jde o ideální rozměr, který byl v minulosti běžně dostupný, dnes přehršle modelů této velikosti v nabídce – a to bez ohledu na výrobce – není. Protože většinu roku, minimálně v pracovní dny, nosím košile, ocenil jsem i nízký profil, díky němuž se hodinky snadno schovají pod manžetu.

Dalším podstatným kritériem je materiál pouzdra – tedy jak je pro Boccii charakteristické – titan. Hodinky jsou jednak anti-alergenní, ale hlavně jsou neskutečně lehké a na celodenní nošení ve srovnání s ocelí nesmírně pohodlné. Současně jsem rád, že celé pouzdro je upraveno do matného brusu. V poslední době jej více preferuji před leštěnými plochami, které jsou velmi náchylné i na drobné vlásečnicové škrábance.

Další významným plusem na pomyslné misce vah je šroubovací dýnko a na tento typ hodinek nadstandardní vodotěsnost 10 BAR. Během dovolené u vody se tedy s tímto modelem netřeba strachovat o případnou újmu, kterou by teoreticky hodinky s nižší vodotěsností mohly při vodních radovánkách utrpět. Ovšem nutno podotknout, že lépe jim bude u vody na gumovém řemenu, který nebude i díky standardní rozteči nožek 20 mm problém dokoupit.

Zaujaly vás hodinky?
Navštivte náš eshop s hodinkami Helveti.cz.

Když už je řeč o řemenu – ačkoliv to obvykle není hlavní parametr, podle kterého by se člověk rozhodoval – je pro mě originální černý nekontrastně prošívaný kožený řemen od Boccie příjemnou zkušeností. Oceňuji i délku, která je s ohledem na velikost hodinek zvolena „tak akorát“, aby řemen po zapnutí zbytečně mnoho nepřesahoval (v mém případě je po zapnutí i tak k dispozici dostatečná rezerva 3 dalších dírek).

Vnímání číselníku je jistě subjektivní záležitostí. Ze svého pohledu oceňuji jeho jednoduchost a dobrou čitelnost, příjemný „lehce retro“ font číslic, které jsou stejně jako ručky pokryty čistě bílou, tedy nerušivou, luminiscenční vrstvou. Celkové ryze černo-bílé, téměř pilotní, provedení lahodí oku a dodává hodinkám sebevědomý, nepodbízivý charakter, který nemá tendenci k okoukání se.

Jako další pozitivum hodnotím, že hodinky jsou poháněny kvalitním quartzovým strojkem značky Seiko, které jsou proslulé svým přesným, spolehlivých chodem a dlouhou životností.

Osobně vnímám nákup hodinek, jejichž cena je 2.290 Kč, jako velmi povedený a děkuji obchodu Helveti.cz za jejich rychlé dodání a vstřícnost a vzornou komunikaci během celé transakce.

Autor: Adam Dvořák

Kde koupit

Hodinky můžete zakoupit na eshopu Helveti.cz nebo specializovaném HodinkyBoccia.cz.

Fotogalerie

Témata

, , , ,


Napište komentář