Christopher Ward Trident – potápěčské hodinky pro menší zápěstí

2. Říj 2017 | Článek přečten: 4 778 x

Christopher Ward

Dnes si představíme typického představitele potápěčských hodinek, model C60 Trident 300 Quartz od anglického výrobce Christopher Ward.
Tahle londýnská firma byla založená v roce 2004. Při jejím vzniku stála trojice pánů – Chris Ward, Mike France a Peter Ellis. Do povědomí hodinkových nadšenců se dostali zejména kvalitními modely s automatickými strojky za relativně příznivou cenu. Svůj první model, C5 Malvern Automatic, představili v červnu 2005. Od té doby přešli výrazným vývojem, a tak v roce 2014 mohli představit svůj první vlastní strojek pod názvem SH21.

Ward svoje hodinky prodává pouze přes online obchod, takže zbývá jen doufat, že po vybalení ta „jiskra“ přeskočí.

Modelová řada Trident

Řada Trident Mark I byla poprvé uvedena v roce 2009 a zaznamenala nebývalý ohlas. Její nástupkyně, řada Trident Mark II, přešla výraznými změnami co do celkového vzhledu. V současnosti nabízí Ch. Ward z těchto odolných hodinek docela velké množství variací s celkem čtyřmi typy strojků (tři mechanické a jeden quartz).

Model C60 Trident 300 Quartz

Z celé řady Trident jsem si, s ohledem na jejich využití coby „tool“ hodinek, vybral model C60 Trident 300 s bateriovým pohonem o průměru 38 milimetrů a bílým ciferníkem, jehož cena se pohybuje lehce pod 400 £.
Pouzdro hodinek je z nerezové oceli o průměru 38 milimetrů, působí ale o něco menším dojmem kvůli lunetě. Nožky pro uchycení pásku jsou trochu zaoblené a hodinky tak dobře sedí na ruce. Šroubovací korunka je signovaná a ze stran chráněná vystouplým pouzdrem. Dýnko hodinek je rovněž šroubovací s vyobrazením trojzubce. Hodinky pohání quartzový strojek Ronda 515.
Sklíčko chránící ciferník je safírové s antireflexní úpravou a tloušťkou 3,4 milimetrů. Vnější jednosměrná otočná luneta je na 120 kliků a na dvanáctce je luminiscenční bod. Prvních 15 minut je značených po minutě, od patnáctky dále pak po deseti minutách. Chod lunety je velice hladký, nejde příliš ztuha, jako je tomu například u Orient Mako, ale zároveň člověk nenabyde dojmu, že by mohla při otáčení upadnout.

Ciferník mého modelu je bílý, ukazatel data je na čtvrté hodině. Hodinové indexy jsou vystouplé – hlavní indexy (3, 6, 9 a 12) mají podobu čárky, ostatní indexy jsou značeny kulatými body. Sekundová ručka je blíž k indexům z části červená, na opačném konci je symbol trojzubce. Ciferník po celé své ploše zdobí jemné vlnky, což v bílé variantě není tak docela vidět. Jak indexy, tak hodinová a minutová ručka jsou opatřeny luminiscenčním nátěrem a nutno říct, že zde má tento model ještě rezervy. Ve srovnání s potápěčskými hodinkami Seiko má Trident co dohánět.

Vodotěsnost je udávána na 300 metrů a z vlastní zkušenosti můžu říct, že koupání a šnorchlování zvládají bez problémů.

Zkušenosti s nošením

Hodinky působí velmi kvalitním dojmem. Oceňuji hlavně přesné lícování indexů na lunetě s indexy na ciferníku. Co jsem ale vůbec nečekal, je lícování sekundové ručky s minutovými indexy. Svědčí to o dobré vyladěnosti strojku, což v této cenové kategorii není vůbec pravidlem.

Na ruce sedí dobře kvůli tvaru pouzdra. Kupoval jsem je s koženým řemenem, na léto jsem pak dokoupil gumový pásek od „Wardů“. Na něj jsem si musel chvíli zvykat, protože se mi zdá na tyto subtilní hodinky neúměrně tlustý. Na ruce je ale příjemný a rozhodně nepůsobí laciným dojmem.
Tenhle model zatím splňuje moje představy o hodinkách jak pro každodenní nošení do práce, tak i pro náročnější volnočasové aktivity.

Autor recenze a fotografií: Martin Jasovský

Zdroj: https://www.christopherward.co.uk/

Témata

, , , , ,


2 reakcí na “Christopher Ward Trident – potápěčské hodinky pro menší zápěstí”

 1. Libor napsal:

  Dobrý den, nerozumím „anglický“ výrobce a na hodinkách Swiss made. Můžete mi to prosím vysvětlit? Děkuji

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Dobrý den,
   hodinky Christopher Ward mají švýcarské strojky a jsou montovány manufakturou v Bielu. Takže jde o anglickou firmu s továrnou ve Švýcarsku a tím splňují podmínku pro označení Swiss Made.

   Reagovat

Napište komentář