„Echt“ letecké chronografy Zeppelin

26. Zář 2017 | Článek přečten: 15 434 x

Recenze, Zeppelin, Značky hodinek

Před nedávnem jsem psal o hodinkách Zeppelin, jednalo se o mechanický model LZ 129. Dnes bych se rád podíval na letecké chronografy od téhož výrobce. Konkrétně se jedná o řadu Zeppelin Chronograph Alarm, ref. 7680-1.

Hodinky zaujmou hned na první pohled – a to díky lehkému nádechu barvy „patiny“ na číselníku, která jim dodává podmanivý vintage look. Nelze si také nevšimnout nápisu „100 Jahre“ (česky 100 let) pod logem výrobce. Je to připomínka slavného Ferdinanda von Zeppelin (1838–1917), úspěšného německého leteckého konstruktéra. Koneckonců vzducholoď, kterými byl Zeppelin ve své době proslulý, je dnes uchována přímo v logu firmy a zdobí tak i náš testovaný model hodinek.

Jak se na letecké hodinky patří, jedná se o poměrně robustní kousek při zachování ještě běžně nositelné a univerzální velikosti pouzdra 42 milimetrů (s korunkou zhruba 46). Tomuto pocitu z hodinek přidává i masivní vypouklé minerální sklíčko, výrazná korunka a silné nožky.

Stejně bytelným dojmem působí i tmavě hnědý řemen z teletinové kůže s kontrastním prošitím a klasickou trnovou sponou značenou logem výrobce.

Pod plným dýnkem, které je k pouzdru přichyceno na závit, se skrývá švýcarský quartzový strojek Ronda (typ 5130.D). Ten mimo běžné funkce – jako je ukazatel data a chronograf – nabízí uživateli i alarm. Někdy se tato drobnost může hodit, ať pro upozornění na konkrétní čas, tak třeba pro buzení, pokud jste na cestách, zapomenete si budík a na noc si vypínáte mobilní telefon. Vestavěné stopky lze použít i v kombinaci s tachymetrickou a telemetrickou stupnicí na číselníku. Chronograf měří s přesností na jednu sekundu a po třicetiminutových úsecích zvládne naměřit až dvanáct hodin měřeného času. Pokud s hodinkami vzlétnete do oblak, jistě tuto funkci oceníte.

Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM, zvládnou tak běžný kontakt s vodou, sprchu i povrchové plavání.

Zaujaly vás hodinky?
Navštivte náš eshop s hodinkami Helveti.cz.

Pokud se detailněji zadíváte na číselník – a že pozornost upoutat umí – všimnete si jeho detailního propracování. Zaujmou jak hodinové indexy, tvořené leskle stříbrnými vystouplými body, tak zanořené gilošované subciferníčky stopek, či obohacující detaily vyvedené v modré barvě. Tvar ruček harmonicky ladí s celkovým historizujícím charakterem těchto chronografů a přenáší nás o desítky let zpět do doby, kdy hodinky byly rodinným šperkem a dědily se z otce na syna. Ostatně, proč se k této krásné tradici nevrátit? Hodinky jsou jednou z mála věcí, které máme denně při sobě a vytváříme si k nim i citový vztah. O to víc, pokud jsou od někoho blízkého.

A jaké je závěrečné hodnocení hodinek? Při aktuální ceně 9.500 Kč se domnívám, že jde o výborný poměr cena/výkon. A to jak z hlediska použití kvalitních materiálů – a jejich precizním zpracováním do finální podoby – či osazení přesným a spolehlivým švýcarským strojkem. Tak také svým originálním designem a značkou samotnou Zeppelin, která má na co navazovat. To vše pod garancí kvality „made in germany“ a snadno si uvědomíte, že za tyto peníze příliš adekvátních alternativ nenaleznete.

Za zapůjčení děkuji obchodu Helveti.cz

Autor: Adam Dvořák

Kde koupit

Hodinky můžete zakoupit na eshopu Helveti.cz.

Fotogalerie

Témata

, , , , , , ,


11 reakcí na “„Echt“ letecké chronografy Zeppelin”

 1. libor napsal:

  Pěkný komentář, opravdu moc hezké hodinky, jen asi technická poznámka – taky vypínám mobil na noc, ale ještě jsem nezažil žádný, kterému by budík nefungoval při vypnutí telefonu.

  Reagovat

 2. Pavel napsal:

  V dnešní době i u chytrých telefonů běžná věc že po vypnutí nefunguje budík.Nokia2 Samsung j3 aj.narozdíl od Aligátora

  Reagovat

 3. liva napsal:

  prosám jak se zapínají a vypínají stopky

  děkuji Olejááááár

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Dobrý den,
   horním tlačítkem se stopky pouští a zastavují, spodním tlačítkem se zase vypínají (resetují).
   Hlavní stopková (sekundová) ručička je ta velká. To si lidé často pletou.
   Zdraví, Jiří Štencek

   Reagovat

 4. stinkas napsal:

  Celý ten „náborový“ článek je směšný — alespoň pro nás, milovníky opravdových kvalitních hodinek. Zmínka o přesném a spolehlivém švýcarském strojku korunuje snahu tohot reklamního článečku. Nejedná se totiž, vážení, o mechanický strojek, ale obyčejný qartz na baterii. Tak trochu podvod na historii. Eshop helveti.cz vám tudíž nemohu doporučit.

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Dobrý den,
   děkuji za váš komentář. Bohužel se asi mýlíte.
   Autor článku jasně několikrát zmiňuje, že jde o švýcarský quartzový strojek. Pouze v úvodu píše, že před nedávnem recenzoval mechanické hodinky. Ale asi jste rychleji psal komentář, než četl článek. To se občas stane 🙂

   Cituji:
   „Před nedávnem jsem psal o hodinkách Zeppelin, jednalo se o mechanický model LZ 129. Dnes bych se rád podíval na letecké chronografy od téhož výrobce. Konkrétně se jedná o řadu Zeppelin Chronograph Alarm, ref. 7680-1.“

   Dál pak nerozumím, co je podvod na historii? Firma Pointtec, která hodinky Zeppelin vyrábí, zakoupila licence a již několik desítek let vyrábí hodinky dané značky. Ano, není to stejná firma, která kdysi vyráběla vzducholodě. Stejně jako hodinky značky Junkers nevyrábí stejná firma, která měla na svědomí letadla ve své době nebo v současnosti kotle 🙂

   S úctou zdraví, Jiří Štencek – Helveti.cz

   Reagovat

 5. Jan Popelka napsal:

  Jste borci v Helveti a díky za krásnou recenzi.
  Mám jenom jeden problém, že možné k takové recenzi doplnit manuál, jak obhájit před manželkou nákup nových hodinek, když jich má doma člověk přeci dost a peníze lze použit samozřejmě mnohem lépe v rámci rodiny:D:-D

  Reagovat

 6. Roman Neoral napsal:

  Tyto hodinky mám, dostal jsem jako dárek od manželky a jsem s nimi maximálně spokojený. Bez ohledu na to jestli mají mechanický nebo quartzový pohon. Fungují dobře a dělají parádu.
  Mám se stejným Ronda strojkem i hodinky Junkers, s kovovým tahem a tyto dvoje hodinky nosím ze všech co mám nejraději.
  Recenze je hezky napsaná, určitě pomůže všem co po nich touží v rozhodování, jestli koupit či ne.
  R.

  Reagovat

 7. Jiří Jíša napsal:

  Dobrý den, chci se jen zeptat na rozdíl mezi hodinkami Edition 7680M-1 a Edition 7680-2/07140/UR. Vzhledově vypadají stejně, ale zajímá mně jen ze zvědavosti, jestli je mezi nimi nějaký rozdíl. Koupil jsem je od známého a zaznamenal jsem drobný rozdíl v umístění datumového okénka. Na modelu 7680M-1 je umístěno přímo na pozici 4 a u mých je v pozici mezi 4 a 5. Děkuji za reakci.

  Reagovat

Napište komentář