Citizen BM6930-57M – technologicky vyspělý šperk

10. Čvn 2020 | Článek přečten: 1 202 x

Citizen, Pánské hodinky, Značky hodinek

Citizen je největší výrobce hodinek na světě. Svou pozici na trhu si vysloužil použitím mnoha pokročilých technologií. Tyto technologie vás mohou přesvědčit, že stojí za to investovat do hodinek Citizen.

V čem jsou hodinky Citizen BM6930-57M odlišné?

Argument 1 – titan

V první řadě je to materiál, kterým je v tomto případě titan. Citizen používá specifickou slitinu titanu, která se jmenuje Super Titanium. V porovnání s ocelí má titan srovnatelnou pevnost, ale jeho hlavní přednosti jsou:

  • je lehčí
  • je antialergický
  • je odolný proti korozi

Pokud se chcete dozvědět více o titanu jako materiálu, doporučuji článek Materiály hodinkových pouzder – díl 2 – TITAN.

Hodinky Citizen nosím na ruce necelý rok a díky jejich váze 80 gramů o nich téměř nevím. Titan navíc hodinkám dodává matný vzhled a eliminuje tak nepříjemné odlesky, což oceníte nejen během slunečných letních dnů.

Argument 2 – Eco-Drive

Druhou výhodou je systém pohonu Eco-drive. Díky němu jsou hodinky v podstatě bezúdržbové. Odpadá nutnost kupovat novou baterii a otevírat pouzdro hodinek, a tím se vystavovat ztrátě vodotěsnosti. Absence baterie přispívá i k menší zátěži životního prostředí. Více o pohonu Eco-drive se dozvíte například na oficiálních stránkách firmy. V kostce – hodinky nemají baterii ale akumulátor, který se dobíjí vždy, když ho vystavíte světlu – ať už přírodnímu nebo umělému. Na trhu jsou i hodinky se solárním dobíjením, které používá například firma Casio. Obě technologie se trochu liší, přičemž Eco-drive má oproti solárnímu dobíjení 2 výhody:

  • dobíjení napájecího článku začíná již při nižší intenzitě světla
  • Eco-Drive dokáže podržet více energie ve svém napájecím článku. Výrobce uvádí, že po úplném nabití může akumulátor dodávat energii strojku hodinek po dobu až 7 let bez dalšího dobíjení.

Další silné stránky

Velmi užitečnou vlastností hodinek je luminiscence ručiček a indexů. Díky ní dokážete odečíst čas i ve tmě. Dalším plusem je velikost pouzdra hodinek, která je 42 mm a přijde mi ideální na pánskou ruku. Po bližším ohledání zjistíte, že hodinky nejsou celé matné, ale po stranách a na prvním článku řemínku mají lesklé plochy. To jim dodává na eleganci. Co se týče určení, hodinky bych charakterizoval jako univerzální tzn. jak na sport, tak do společnosti. Kromě modrého lze zvolit i variantu s černým číselníkem. Sklíčko hodinek je safírové a mohu směle prohlásit, že se mi za necelý rok používání nepoškrábalo. Myslím si, že vzhledem k tomu, co hodinky nabízejí, je silnou stránkou i jejich cena, která v mnoha obchodech nepřekročí 7500 Kč.Slabší stránky

Mnoho jich nebude, ale něco by se našlo. Na první pohled to není vidět, ale podívám-li se na hodinky detailněji, uvidím na nich malé škrábanečky na řemínku a pouzdru, které vznikly každodenním používáním. Druhá možná nevýhoda může být paradoxně jejich univerzálnost – pro někoho mohou být jako hodinky do společnosti málo konzervativní, ten, kdo hledá hodinky ryze sportovní, může postrádat některé typické funkce.

Na co si dát při koupi pozor

Před koupí hodinek doporučuji zkontrolovat seznam autorizovaných prodejců na oficiálních stránkách výrobce. Firma Helveti.cz je jedním z nich. V případě nákupu v autorizovaném obchodu budete mít jistotu, že nejde o nekvalitní padělek a navíc dostanete na hodinky prodlouženou záruku, která je 5 let.

Parametry:

Určení Pánské
Styl Společenské, sportovní
Materiál pouzdra Titan
Materiál řemínku Titan
Sklíčko Safírové
Vodotěsnost 10 bar
Pohon Eco-drive
Průměr pouzdra 42 mm
Hmotnost 80 g
Barva číselníku Modrá
Barva náramku Matná šedá s lesklými plochami po stranách
Další funkce Datum, luminiscence

Zdroje:

Témata

, ,


Napište komentář