Systém pohonu CITIZEN Eco-Drive

10. Úno 2011 | Článek přečten: 8 327 x

Citizen, Dámské hodinky, Pánské hodinky, Značky hodinek

Systém pohonu Eco-Drive byl firmou CITIZEN vyvinut a patentován v roce 1995. Od té doby je stále vyvíjen a zdokonalován. Poptávka po něm mezi zákazníky roste, stejně jako počet modelů v celé nabídce.

Eco-Drive využívá nevyčerpatelný přírodní zdroj – světlo. Díky tomu není potřeba v hodinkách měnit baterie, které při likvidaci škodí životnímu prostředí.

Jak pracuje Eco-Drive?

Sluneční světlo i umělé osvětlení prochází sklem a číselníkem hodinek. Solární článek pod nimi přemění světelné záření na elektrickou energii, uchovává jí v akumulátoru, který hodinky pohání a při běžném používání je neustále dobíjen po celou dobu životnosti.

CITIZEN Eco-Drive

CITIZEN Eco-Drive

Použití titan-lithiového akumulátoru umožňuje nashromáždit energii k pohonu na 6 – 60 měsíců bez dalšího dobíjení.

Citizen Eco-DriveSvětlo prochází číselníkem vyrobeným ze speciálních materiálů k solárním absorpčním článkům umístěným uvnitř pouzdra hodinek. Solární články pak přeměňují světelnou energii, která je „uskladněna“ ve vysoce účinném akumulátoru. Z něj je pak čerpána podle potřeby hodinek po celou dobu jejich životnosti. Po úplném nabití může akumulátor dodávat energii stoji hodinek po dobu až 60 měsíců bez dalšího dobíjení. Solární článek však nemusí čekat jen na slunné dny, pracuje i s umělým světlem, venku i uvnitř a za velmi špatných světelných podmínek. To znamená, že majitel hodinek nemusí nijak dbát o jejich světelný režim.

Množství světla, kterému jsou vystaveny při běžném nošení, jim úplně postačí. Původní solární hodinky nemohly dlouho fungovat delší dobu bez dobíjení. Tento problém byl však vyřešen použitím titan-lithiového akumulátoru. Kvalitu a spolehlivost tohoto systému dokládá i fakt, že je běžně používán i pro pohon profesionálních potápěčských hodinek, které jsou konstruovány vždy jako extrémně odolné a spolehlivé.

Citizen Eco-Drive. Jsou k nezastavení. Stejně jako lidé, kteří je nosí. Hodinky Citizen se na českém trhu objevily poprvé počátkem osmdesátých let a získaly oblibu pro svoji kvalitu, přesnost a design.

Prohlédněte si aktuální kolekci poháněnou technologií Eco-Drive.

Témata

,


Trackbacks/Pingbacks

  1. Citizen promaster professional diver’s titanium – profesionální potápěčský nástroj. | PhotoWatches.eu - 3.5.2011

    […] zatím jsem o ní slyšel samou chválu. Zajímavý článek o technologii eco-drive najdete třeba tady. Přesnost strojku je asi +5 sec. za […]

Napište komentář