Orient Star Sports – dobrodružství na zemi i ve vzduchu

11. Lis 2022 | Článek přečten: 692 x

Orient, Pánské hodinky, Recenze, Značky hodinek

V polovině 20. století bylo Japonsko epicentrem moderního industriálního průmyslu. Nastal doslova globální apetit po zboží, technologiích a samozřejmě také po přesných hodinkách. Země vycházejícího slunce měla vše potřebné k tomu, aby byl znovu vdechnut život japonskému hodinářství. V té době se v roce 1951 zrodila společnost Orient Watch Company.

Zavedená značka

Přestože by se mohlo zdát, že společnost Orient je na hodinářské mapě nováčkem, zdání klame. Její počátky se datují už roku 1901. A za tu dobu jsi dokázala vydobýt renomé kvalitně zpracovaných a spolehlivě fungujících hodinek za rozumnou cenu.

Orient Star Sports mohou svým designem odkazovat na outdoorová dobrodružství jak na zemi, tak i ve vzduchu. Cibulovitá šroubovací korunka zajistí 100M vodotěsnost. Na přehledném ciferníku pak vedle datumovky najdeme také ukazatel rezervy chodu.

Ovšem v případě kolekce Star představuje Orient prémiovější hodinky. Nabídnou lepší specifikace takřka ve všech ohledech. Jinou povrchovou úpravu pouzdra, různé komplikace a zejména má pak každý model z oné řady safírové namísto minerálního sklíčka.

Na zemi i ve vzduchu

Tyto atributy samozřejmě splňují také hodinky Orient Star Sports (RE-AU0203B). Model Sport sama společnost definuje jako „outdoorové hodinky”. Ale stejně tak by se mohly častovat přívlastkem „pilotní”, neboť při bližším pohledu můžeme nalézt jistý odkaz na právě tolik populární „fliegery”. A to ať už se jedná o výrazné hodinové ručičky nebo cibulovitou korunku.

Vintage racing řemen dotváří celkový pocit z hodinek.

Vintage styl

Pouzdro hodinek může opět evokovat letecký či vintage styl. Je částečně vyvedeno v povrchové úpravě, která střídá lesklé plochy spolu s těmi matnými. Ciferníku pak dominují přehledné arabské číslice a hlavně ukazatel rezervy chodu. Ta činí 50 h. Orient Star Sports také disponuje průhledem na šroubovací dýnko, díky kterému společnost dává na odiv manufakturní strojek F6N43 s automatickým nátahem, jenž byl kompletně vyroben v Japonsku.

Strojek pracuje na frekvenci 21600 polokmitů/hod. a nabídne až 50h rezervu chodu.

Ať už budeme hodinky Orient Star Sports považovat za outdoorové či pilotní, ve výsledku je podstatné jen jedno. A sice, že s těmito sporty rozhodně nešlápnete vedle.

Text: Jiří Marek, Foto: Orient

Témata

, , , , , , , , , , , ,


Napište komentář