MeisterSinger Neo 40 Plus – magický ciferník Green Dégradé

18. Lis 2022 | Článek přečten: 751 x

MeisterSinger, Pánské hodinky, Recenze, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Zelená je nová modrá, černá a tak dále. Zjednodušeně řečeno čas od času i německá značka upustí od svého proslulého minimalismu a pustí se do vod dosud neprobádaných. Výsledkem je hravost a svěžest, která rozbíjí zažité standarty. I přes úvodní proklamaci, Neo jsou stále svým designem jedny z jednodušších hodinek od MeisterSinger a jsou tedy stále věrné původní myšlence společnosti. A sice již od svého vzniku (2001) se snaží změnit to, jakým způsobem naše společnost vnímá čas a jeho plynutí.

Na druhou stranu model Neo je perfektní příležitostí, jak hodinkami oslovit mladší generaci, která neformální barvu číselníku zcela jistě ocení. Novinka od německého slavíka je tak perfektní příležitostí nahlédnout do světa ozubených koleček.

Prim u hodinek MeisterSinger Neo 40 Plus hraje jednoznačně uhrančivě zelený ciferník.

Zpracování

MeisterSinger Neo Plus (NE419D) má průměr 40 mm, čímž dokonale hodí pro téměř každé zápěstí. Pouzdro je z nerezové oceli s leštěnými plochami. Ciferník kryje tvrzené plastové sklíčko a díky jeho minimálním rámečkům se rozprostírá krásně do krajů. Tento efekt způsobuje, že hodinky působí vizuálně větším dojmem, zvětšuje velikost hodinek.

Zajímavě dekorované dýnko ukrývá mechanický strojek Sellita SW 200-1 s automatickým nátahem.

Ciferník

Samotný ciferník Neo Plus nabídne úpravu sunburst Green Dégradé. Jedná se metodu kartáčovaného povrchu, který ve spojení s efektem slunečního svitu rozehraje hru světla a stínu. V praxi to znamená, že pod různými úhly bude ciferník vypadat pokaždé jinak. Tomu pak dominuje pouze jedna ručka, která obsáhne celkem 144 indexů. Ty jsou rozděleny po pěti minutách. A na šesté hodině nalezneme přehledné datumové okno. Srdcem hodinek je léty prověřená Sellita SW 200 s rezervou chodu 38 h. Model MeisterSinger Neo 40 Green Dégradé je dodáván na hnědém koženém řemínku Horween.

Nádherný kožený řemen značky Horween pak už jen podtrhuje celkový dojem z hodinek.

Zelených ciferníků na trhu s hodinkami rozhodně není málo. Ovšem jen málokterým modelům se svým pojetím podaří zaujmout na první pohled. To ovšem není případ německé fabriky MeisterSinger, která svým specifickým přístupem opět rozčeřila vody. I díky tomu si své zákazníky model Neo 40 Plus Green Dégradé najde poměrně snadno.

Text: Jiří Marek, Foto: Helveti

Témata

, , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář