Novinka Hanhart 417 ES Flyback – Návrat ke kořenům

22. Lis 2022 | Článek přečten: 1 272 x

Hanhart, Novinky, Značky hodinek

Nejnovější model Hanhart s číselníkem ve verzi Reverse Panda

Tento rok uvedla společnost Hanhart na trh populární model s chronografem 417 ES. Hodinky takřka okamžitě vyvolaly vlnu obrovského zájmu a záhy se vyprodaly. O nebývalém úspěchu této edice svědčí také fakt, že na další zájemce se dostane až příští rok. Proto není divu, že Hanhart nyní přichází s pozoruhodným upgradem.

Text: Jiří Marek, Foto: Hanhart, TempusX, Francois Gragnon / Paris Match

Firma Hanhart je schopná v případě zájmu pro české a slovenské fanoušky zajistit model 417 ES Flyback také s celočerným číselníkem. Tato varianta nebude pro tento model běžně dostupná.

Co odstartovalo úspěch Hanhartu

Historický model Hanhart 417 ES z 50. let minulého století.

Společnost Hanhart byla založena ve švýcarském Diessenhofenu hodinářem Johannem A. Hanhartem již před 140 lety. V roce 1902 se manufaktura přestěhovala do Schwenningenu v jižním Německu. Jejich první stopky spatřily světlo světa roku 1924. Značka se v tomto odvětví poměrně rychle etablovala a ve válečném období začala své náramkové chronografy dodávat vojenským ozbrojeným složkám. První hodinky s chronografem Hanhart uvedl na trh v roce 1938. Onen model se během války stal velice oblíbeným, a to jak u pilotů, tak také u námořních důstojníků.

O rok později přichází Hanhart s modelem TachyTele, dvoutlačítkovým chronografem (kalibr 41) s funkcí flyback.

King Of Cool 

V polovině 50. let sestrojil Hanhart první pilotní chronograf Spolkových obranných sil – Bundeswehr. Tyto hodinky musely splňovat tři kritéria: robustnost, spolehlivost a čitelnost. Výsledkem těchto požadavků byly hodinky známé jako 417, dostupné v pochromované mosazi (417) a nerezové oceli 417 ES. Kde „ES” znamená zkratku pro Edelstahl – v němčině nerezová ocel.

Hanhart, model 417 ES Flyback s celočerným číselníkem

Největšího věhlasu se tomuto chronografu dostalo díky rebelovi a legendárnímu herci Stevu McQueenovi. Onen chronograf si King Of Cool velice oblíbil, a to zejména při jízdě na své motorce.

Letošní hodinky s funkcí Flyback jsou právě s modelem 417 ES z padesátých let takřka identické. 

Funkce Flyback umožňuje chronograf zastavit a zároveň okamžitě spustit nový úsek měření.

Moderní pojetí s důrazem na komfort

Na oslavu kulatého výročí založení společnosti, Hanhart přichází s moderní iterací chronografu z padesátých let. Model 417 ES Flyback se sloupkovým chronografem nabídne rovnou dvě velikosti: 39 a 42 mm. Hodinky ve velikosti 42 mm mají průhledné dýnko kryté safírovým sklíčkem.

Kaliber Sellita AMT5100 využívá v automatické verzi taktéž Carl F. Bucherer v modelech

O proti tomu menší verze disponuje plným antimagnetickým pouzdrem odolným do 16.000 A/m. Oba modely pak shodně pohání strojek Sellita AMT5100 M s manuálním nátahem (28800 polokmitů/hod./4Hz) a s rezervou chodu 58 h.

Nejnovější model Hanhart s číselníkem ve verzi Panda

Panda a Reverse Panda

Nové pojetí chronografu se neodehrává jen tzv. pod jeho kapotou. Nově si budou majitelé moci vybrat také číselník. Buďto sáhnou po černém panda číselníku s bílými sčítači, nebo dají naopak přednost verzi s bílým číselníkem s černými sčítači. Oba designy číselníku nabídnou výbornou čitelnost i za zhoršených světelných podmínek především díky použití technologie Super-LumiNova C3.

Nejnovější model Hanhart s číselníkem ve verzi Reverse Panda

S ohledem na předchozí úspěchy, už teď nemůže být pochyb o tom, že se svým staronovým chronografem se Hanhart opět trefil do černého. Vždyť, kdo by na svém zápěstí nechtěl nosit kus historie, která je navíc neodmyslitelně spjatá s legendárním hercem Stevem McQueenem?

Text: Jiří Marek, Foto: Hanhart, TempusX, Francois Gragnon / Paris Match

Témata

, , , , , , , , ,


Napište komentář