Jednoruký čmelák aneb MeisterSinger Perigraph “Mellow Yellow” Limited Edition

9. Čvn 2021 | Článek přečten: 1 313 x

MeisterSinger, Novinky, Značky hodinek

Kdo řekl, že hodinky s jednou ručkou mohou ukazovat pouze hodiny? Německá značka MeisterSinger z města Münster vyrábí již dvacet let jednoručkové hodinky s překvapujícím množstvím funkcí. Použitím pouze jedné ručky vzdává tato značka hold prvním hodinám ze 14. století, které také disponovaly pouze jednou ručkou. Značka MeisterSinger je díky tomuto prvku lehce rozeznatelná a získala mnoho cen za design.

Název Mellow Yellow zamená asi něco jako zralý či šťavnatý žluťák, což nezní v češtině nijak poutavě. Navíc má čmeláky má autor tohoto článku velmi rád. Kulatý tvar a kombinace barev je snad dostatečným ospravedlněním pro volbu názvu článku.

Tato limitovaná edice patří do modelové řady PERIGRAPH. Tento název vznikl spojením dvou řeckých slov „graph“ (psát) a „peri“ (obvod, okolí). popisuje to skutečnost, že celoviditelný datumový věnec rotuje okolo středu číselníku. Celkem bylo k dvacátému výročí firmy vyrobeno pro celý svět pouze 200 kusů tohoto modelu.

Zdá se, že odečítání času nemůže být rychlé a přesné, ale díky důmyslnému grafickému odlišení pětiminutových, čtvrthodinových, půlhodinových a hodinových indexů je to jen otázkou cviku. Navzdory tomu, že je na číselníku 144 indexů, tak působí přehledným dojmem.

Stejně jako i jiné hodinky z této modelové řady, mají i Mellow Yellow pouzdro z nerezové oceli o průměru 43mm a výšce 11mm. Díky krátkým nožkám pro uchycení řemenu sedí tyto hodinky i na menších zápěstích. Hodinky mají vodotěsnost 50M. Přední i zadní prosklení je safírové, přičemž je sklo nad číselníkem ještě navíc klenuté. Stylový kožený řemen je s číselníkem hodinek perfektně sladěn.

Příjemné je, že navzdory tomu, že jde o limitovanou edici, tak cena je téměř stejná jako u běžných modelů řady Perigraph. Detailní techncké informace o hodinkách naleznete ZDE.

Text: Vít Černý

Fotografie: MeisterSinger

Témata

, , , ,


Napište komentář