Omega Speedmaster Professional Apollo-Soyuz

26. Pro 2010 | Článek přečten: 5 928 x

Novinky, Omega, Pánské hodinky, Značky hodinek

Hodinky Omega Speedmaster Professional jsou téměř povinnou výbavou všech amatérských i profesionálních astronomů i ostatních obdivovatelů nekonečného vesmírného prostoru. Hodinky označované též jako “moonwatch” byly představeny v roce 1957.

Omega Speedmaster Professional Apollo-Soyuz

Omega Speedmaster Professional Apollo-Soyuz

Zúčastnily se nejen prvního výstupu člověka do vesmíru, ale i přistání na Měsíci. Při významných výročích dobývání vesmíru značka Omega pravidelně představuje speciální limitované edice těchto hodinek.

Program Apollo-Soyuz byl první společný let Spojených států amerických a Sovětského svazu v roce 1975.
Značka Omega uctila výročí začátku mezinárodní spolupráce při dobývání vesmíru představením limitované edice 1975 hodinek Omega Speedmaster Professional Apollo-Soyuz.

Omega Speedmaster Professional Apollo-Soyuz

Omega Speedmaster Professional Apollo-Soyuz

Hodinky mají číselník z meteoritu, drobného vesmírného tělesa, které přežilo průlet zemskou atmosférou a následný tvrdý náraz na povrch země. Specifická struktura meteoritu i číselníku je důsledkem prudkého zahřátí materiálu při průletu atmosférou a následného pomalého ochlazování. Číselník není slepovaný z menších kousků, ale je uříznut vcelku z jednoho kusu meteoritu. Zatímco sub-číselníky ukazatelů chronografu a malé vteřinové ručky mají původní šedou barvu meteoritu, zbylý povrch byl začerněn.

Zadní dýnko pouzdra je ozdobeno gravírovanou plastikou obou vesmírných lodí a stylově opatřeno anglicko-ruskými nápisy. Uvnitř pouzdra tiká mechanický strojek Omega 1861 s ručním nátahem, funkcí chronografu a rezervou chodu 48 hodin.

Témata

, ,


Napište komentář