MeisterSinger Primatic – slavík z Německa

26. Srp 2022 | Článek přečten: 518 x

MeisterSinger, Pánské hodinky, Recenze, Výrobci hodinek, Značky hodinek

34 prestižních ocenění za design včetně domovské German Design Awards. 16 kolekcí s přibližně 50 modely svých hodinek, prodávané ve více než 30 zemích světa. Takovou vizitkou se směle může pochlubit manufaktura z městečka Münster.

Řeč je samozřejmě o hodinářské značce MeisterSinger (Slavík), jenž se od svého vzniku v roce 2001 celkem slušně etablovala a dnes je hráčem, se kterým se musí počítat. Přitom rozhodnutí „specializovat se” na jednoručkové hodinky rozhodně nebylo sázkou na jistotu.

Průměr hodinek nabídne 41,5 mm, safírové sklíčko, 50M vodotěsnost.

Německá preciznost

Nicméně v MeisterSinger se nebáli experimentovat a zákazníkům postupně nabídli široké portfolio kvalitních časomír. Od modelu s klasickým datumovým okénkem, přes komplikaci ukazatele měsíční fáze až po model Bell Hora. Ten si společnost minulý rok nadělila ke dvacátému výročí od svého založení a disponuje komplikací tzv. „Sonnerie au passage”. Její kouzlo spočívá v upozornění. Namísto známé minutové repetice, která kromě odbíjení hodin a čtvrtí signalizuje také počet minut, majitel hodinek Bell Hora dostává „pouze” údaj v podobě odbíjení v každou započatou hodinu. Jedná se tedy o naprosto unikátní způsob měření času, za který MeisterSinger sklidila ocenění v podobě Red Dot Design Awards.

Přestože model Primatic je osazen strojkem Sellita SW270-1, rotor pochází z dílny MeisterSinger.

Ovšem ani letos není nouze o pozoruhodné modely. Společnost oprášila komplikaci s rezervou nátahu chodu. Ta už je sice obsažena v kolekci Circularis Power Reserve s manufakturním strojkem, nově se však v MeisterSinger rozhodli tento ukazatel přidat také do modelu Primatic. Ten je osazen strojkem Sellita SW270-1, za to však z rotorem, který má na svědomí fabrika z Münsteru.

Barvy pro každou příležitost

Přestože hodinky MeisterSinger Primatic ctí na první pohled design shodný s modelem Circularis, najdou se zde rozdíly, které z Primaticu dělají přece jen odlišné hodinky. Výraznější změny můžeme nalézt například mezi pouzdrem a jeho rámečkem. Ten je nyní klenutý, vyhotoven v leštěné nerezové oceli.

Z představených barev kolekce Primatic rozhodně zaujme číselník v barvě slonové kosti.

Nová kolekce čítá čtyři různé barevné varianty, z nichž vedle klasické černé (Ref: PR902) je k dispozici také barva modrá (Ref: PR918) a zelená (Ref: PR919), obě v povrchové úpravě sunburst. Ovšem pozornost dozajista upoutá také ciferník v barvě slonové kosti (Ref: PR903).

Co se týče samotného rozložení indexů na ciferníku, zde se MeisterSinger rozhodl neměnit něco, co funguje a na co jsou zákazníci už dvě desetiletí zvyklí. Opět tedy pouze jedna ručka obsáhne celkem 144 indexů a ty jsou pak rozděleny po pěti minutách. Na šesté hodině pak nalezneme samotný ukazatel rezervy nátahu chodu. Ta činí dostačujících 38 h.

Německé manufaktuře MeisterSinger se opět povedlo přivést na trh zajímavé hodinky za rozumnou cenu. Svým pojetím se tak mohou pro nejednoho člověka stát vstupní branou k dalším nevšedním, či dokonce luxusnějším modelům této značky.

Text: Jiří Marek, Foto: Helveti, video: MeisterSinger

Témata

, , , , , , , , , , , ,


Napište komentář