Hodinky pro rentiéra

3. Bře 2011 | Článek přečten: 4 779 x

MeisterSinger, Novinky, Pánské hodinky

Skvělý oběd v Paříži, pak soukromou helikoptérou do casina v Monte Carlo a ještě později vychutnáváte klidný večer při západ slunce na palubě své jachty se sklenkou něčeho dobrého a čas příjemně plyne kolem. Tak nějak si představuju typického majitele těchto hodinek.

Díky laskavosti Jakuba Sivka (děkuji) jsem dostal na pár týdnů na vyzkoušení a na nafocení MeisterSinger Granmatik – GM303, tak se zkusím podělit o pár dojmů.

MeisterSinger Granmatik - GM303

MeisterSinger Granmatik – GM303

Technické parametry:
Pouzdro je nerezové, kombinace kartáčovaných a leštěných ploch, průměr bez korunky 52 mm (!), nožky jsou poměrně krátké, vodotěsnost 100 metrů.

Sklíčko je konvexní safír, sílu neznám, ale pár milimetrů to bude. Ciferník v barvě slonové kosti s 12ti hodinovými indexy a dalšími indexy po půlhodinách, čtvrthodinách a po pěti minutách.

Jen jedna (!) ručka, luminiscence nula. Korunka je velká, s logem, šroubovací, snadno ovladatelná. Strojek švýcarský – ETA 2824-2 – automat s ručním nátahem.

Hodinky jsou na silném tuhém řemenu – mohl by být pro mne delší, já ho na ruce (22 cm) měl na poslední dírce, jazýčková spona je s logem.

Zabaleny jsou v koženém pouzdře s brožurkou a mikrovláknovou utěrkou v obvyklé lepenkové „knize“.

MeisterSinger Granmatik - GM303

MeisterSinger Granmatik – GM303

Osobní dojmy:
S jednoručkami jsem měl už dřív zkušenost, mám hodinky RLT 13v2, odečítání času se mi na nich zdá… pohodové… nesleduju na nich ubíhající minuty a vteřiny, ale spíš ubíhající čas, zvykl jsem si na to rychle a pro běžný provoz přesnost v odečítání cca 2,5 minuty stačí… a velikost ciferníku a čitelnost indexů u GM303 umožňují odečet i pro slábnoucí oči rentiéra.

Velikost těhle hodinek mě zarazila… zatím největší běžně nošené byly 47 mm pilotky, tyhle jsou větší… díky plochému dýnku a krátkým nožkám ale na ruce seděly příjemně, i na velikost jsem si zvykl rychle

Přesnost… u těhle hodinek člověk asi neřeší… po prvním seřízení jsem ani na ruce, ani na winderu neměl potřebu je seřizovat…

Provedení hodinek je precizní i pod lupou, barva ciferníku je příjemná, provedení dýnka je moc pěkné – také kombinace leštěných a matných ploch, nízký reliéf; nastavování korunkou je jisté, všechny její polohy jsou perfektně odděleny.

Nošení – po prvních obavách, že jim ublížím, jsem si rychle zvykl… a tyhle hodinky budily zájem okolí, asi zatím nejvíc z hodinek, co jsem třeba vzal do práce

MeisterSinger Granmatik - GM303

MeisterSinger Granmatik – GM303

Sečteno podtrženo:
Jsou to krásné, velké, nezvyklé, precizně udělané hodinky, se kterými se loučím se smutkem.

Autor článku a fotografie: Kibi
Kibi je autorem databáze fotografií a provozovatelem photowatches.eu

Fotogalerie hodinek MeisterSinger Granmatik – GM303

Témata

, ,


Napište komentář