Hamilton Khaki King – hodinky Dr. House

6. Bře 2011 | Článek přečten: 9 466 x

Hamilton, Pánské hodinky

Všimli jste si někdy, jaké hodinky nosí nebo nosil Dr. House? Ne? Pak to s vámi asi není tak špatné, jako se mnou…

Hamilton Khaki King (ref. H644550) pochází z produkce firmy Hamilton s designem vycházejícím z tradice „military“ hodinek. Jsou jednoduché, čitelné, odolné a poměrně malé.

Hamilton Khaki King

Hamilton Khaki King

Pouzdro má rozměr 40 mm (bez korunky) a je vyrobeno z nerezové oceli. Většina pouzdra má povrchovou úpravu kartáčováním, luneta je leštěná. Safírové klenuté sklíčko odolá i hrubšímu zacházení a má nenápadnou vnitřní antireflexní vrstvu. Korunka je signovaná logem výrobce a výstupky pouzdra jí chrání před poškozením nárazem. Pouzdro těsní ve vodě do dostatečných 50 metrů.

Průhledem (také nepoškrábatelný safír) v dýnku je vidět švýcarský mechanický strojek ETA 2834 s automatickým nátahem. Kromě funkce zobrazování času ukazuje datum a ve velkém okénku na pozici „12“ ciferníku také označeni dne v týdnu.

Hamilton Khaki King

Hamilton Khaki King

Hodinkám nejvíce sluší kožený řemen do nožek 20 mm. Originální řemen není špatný, ale znalci si raději nechávají šít řemeny na míru – s panem mistrem se domluví na druhu kůže, přesných rozměrech, materiálu a barvě štepování. Mé nejoblíbenější řemeny pocházejí z dílny mistra Šímy.

Hamilton Khaki King

Hamilton Khaki King

Khaki King jsou velmi univerzální hodinky, sluší i jak mohutnější mužské ruce, tak subtilnější dámské ručce. Nebál bych se je používat v denním provozu k nejrůznějším stylům oblečení nebo při rozličných činnostech. A poměr cena / výkon mají velmi příznivý.

A na závěr snad už jen otázka – víte, jaké hodinky zdobí ruku sympaťáka Dr. House ve vyšších řadách seriálu?

Autor článku a fotografie: Kibi
Kibi je autorem databáze fotografií a provozovatelem photowatches.eu

Fotogalerie hodinek Hamilton Khaki King:

Témata

, ,


Napište komentář