Mladý nadějný hodinář Ondřej papi Berkus #14

5. Bře 2011 | Článek přečten: 10 582 x

Pánské hodinky, Výrobci hodinek

Rád bych vám představil mladého nadějného hodináře, kováře a muže mnoha dalších profesí. Na severu Moravy žije šikovný umělec a řemeslník, který se rozhodl, že komerční hromadně vyráběné hodinky (a také nože) jsou… moc komerční.

Hodinky #14 jsou praktickým nástrojem pro zobrazování času a současně úchvatným uměleckým dílem. Pouzdro vyrobil z damaškové oceli, kde upoutá struktura jednotlivých vrstev různých ocelí skovaných do jednoho bloku a později opracovaných do jednoduchého a nadčasového tvaru. O výrobu pouzdra z tohoto materiálu se v České republice již jeden výrobce pokoušel, ale výroba se moc nezdařila, alespoň podle neveřejných zpráv.

Ondřej papi Berkus #14

Ondřej papi Berkus #14

Vzhled damaškové oceli nenápadně upozorňuje na výjimečnot hodinek, ze stejného materiálu je i korunka. Nožky hodinkového pouzdra jednoduše navazují na pouzdro svými rovnými tvary. Ciferník je jednoduchý černý s mimostřednou vteřinovkou na pozici „9“ a jednoduché a čitelné ručky vracejí pozornost a pohled znovu na krásu pouzdra.

Vzhled damaškové oceli nenápadně upozorňuje na výjimečnot hodinek

Vzhled damaškové oceli nenápadně upozorňuje na výjimečnot hodinek

Dýnko hodinek k pouzdru připojuje šest šroubků. Safírovým sklíčkem se otvírá průhled na mechanický švýcarský strojek ETA Unitas 6497.
Hodinky doplňuje luxusní ručně šitý řemen a překlápěcí motýlková spona.

S hodinkami si kupujete pečlivou, převážně ruční práci, luxusní a výjimečné materiály, nápad a unikátnost a to vše jen za zlomek částky, kterou byste zaplatili jinde.

S hodinkami si kupujete pečlivou, převážně ruční práci.

S hodinkami si kupujete pečlivou, převážně ruční práci.

Na mne hodinky působí současně jako luxusní šperk, u něhož zůstala zachována i praktická funkce. A to včetně luminiscence ruček – třeba pro sledování ubíhajícího času v temné lóži na nudném baletním představení.

K hodinkám patří nožík vyrobený v podobném vzoru ze stejně výjimečných a luxusních materiálů.

Hodinky od nadějného hodináře

Hodinky od nadějného hodináře

A Ondra je navíc moc sympatický, doporučuji, abyste se v jeho ateliéru – dílně zastavili a s Ondrou i jeho dílem se blíže seznámili. Navštívit můžete také Ondřejovy stránky.

Jeho umělecká díla jsou pokaždé originál. Neopakovaný a neopakovatelný.

Autor článku a fotografie: Kibi
Kibi je autorem databáze fotografií a provozovatelem photowatches.eu

Fotogalerie hodinek Ondřej papi Berkus #14

Témata

,


Napište komentář