Moje první mechanické hodinky – BWC SWISS

8. Bře 2011 | Článek přečten: 7 319 x

BWC Swiss, Dámské hodinky

Ruku na srdce, milé dámy, která z nás by nechtěla nosit luxusní šperk? Já tedy ano. A když je navíc praktický, duše zajásá.

BWC Swiss

BWC Swiss

BWC Swiss takovým šperkem rozhodně jsou. Výrobce je osadil mechanickým strojkem ETA Unitas 6498, který nádherně tiká, člověk by je poslouchal a poslouchal. Hodinky se ručně natahují, což se může stát příjemným ranním – či večerním – rituálem. Středně velké nerezové pouzdro měří bez korunky 41 mm, korunka není šroubovací. Plastikové sklíčko kryje kartáčovaný stříbrný ciferník – při větším přiblížení jemná struktura zaujme a uchvátí. Ručky bývaly pokryty vrstvou luminoforu, ale protože se jedná o tzv. vintage hodinky, datované do 60. let, světla se z nich dočkáte pouze při patřičném vybuzení UV baterkou.

BWC Swiss

BWC Swiss

Ač primárně určené jako hodinky k obleku, vynikají vodotěsností 30 metrů, které ve srovnání s dnešními tabulkami odpovídají 30 metrům reálným. A to vše bez šroubovací korunky, která u současným potápěčských hodinek vysoké odolnosti napomáhá.

BWC Swiss

BWC Swiss

Být člověkem, jsou BWC Swiss v nejlepším věku, praktickou ukázkou nadčasové elegance – tak ladné, že usazené na jemné dámské zápěstí zdobí svou majitelku a přitahují pohledy okolojdoucích. Samozřejmě, že jako šlechtěný kůn vyžadují nejlepší péči a jemné řemení od mistra sedláře. I mé BWC Swiss obléká mistr Šíma.

BWC Swiss

BWC Swiss

Pevně věřím, že se do nich zamilujete stejně jako já – na první pohled. Musím vás ale zklamat, jsou velmi výjimečné a sehnat se dají opravdu těžko.

Autor článku: Olie
Autor fotografií: Kibi
Kibi je autorem databáze fotografií a provozovatelem photowatches.eu

Fotogalerie hodinek BWC SWISS:

Témata

,


2 reakcí na “Moje první mechanické hodinky – BWC SWISS”

 1. Václav napsal:

  Jak to myslíte s tou vodotěsností? Že jsou vodotěsné do 30 metrů, tedy na potápění? To je přeci hloupost.

  Reagovat

 2. kibi napsal:

  dobry den, podle mne ano, realna hloubka potapeni je 30 metru…

  ted se vodotesnost urcuje podle norem a odolnost 3 ATM rozhodne neznamena potapeni do triceti metru, ale odolnost spis na myti rukou
  u starych hodinek je to jine… a vyjimecnost v odolnosti tehle je zduraznena i na ciselniku 🙂

  Reagovat

Napište komentář