Davosa Argonautic BG – stvořeny pro hlubinné potápění

16. Pro 2022 | Článek přečten: 663 x

Davosa, Pánské hodinky, Recenze, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Společnost Davosa je známá tím, že vyrábí kvalitní švýcarské hodinky za férovou cenu bez zbytečných kompromisů. Od svého vzniku v roce 1861 ušla ohromný kus cesty a dnes se řadí mezi stálice hodinářského průmyslu, jejíž portfolio promlouvá do všech oblastí našeho života.

Hodinky ušité na míru dnešním požadavkům

Ať už se rozhodnete sáhnout po hodinkách elegantních, sportovních, případně zatoužíte po chronografu nebo potápkách, Davosa svým zákazníkům pokaždé dokáže najít hodinky na míru jejich potřebám a vkusu. Přestože Davosa sdílí jistou designovou podobnost s věhlasnějšími značkami, tak mnoha aspektech se přeci jen liší a jde na věci takříkajíc po svém. Díky tomuto přístupu Davosa nikdy neztratí punc originality.

V hodinkách Davosa Argonautic BG tiká strojek Sellita SW200-1 s frekvencí 4Hz a rezervou nátahu 38h. Strojek disponuje funkcí hackingu a možností manuálního nátahu korunkou.

Přeci jen vlastní styl  

Davosa Argonautic BG (161.528.20) je toho jasným důkazem. Sice zde vidíme všem potápěčům dobře známý heliový ventil, který se nachází na typické pozici deset, luneta a také některé další grafické prvky mohou odkazovat na slavnější Omegu, ale tím veškerá podobnost končí. Davosa nabídne úplně jiný feeling. Lepší? Horší? Ne, zkrátka jiný, který musíte okusit na vlastní kůži.

Číselník je krytý safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou a doplňuje jej výrazná luminiscence.

Skvěle padnoucí

Mírně inovovaný model nabídne šedesáti stupňovou lunetu s keramickou vložkou. Luneta je vyvedena v leskle černé barvě, která přitahuje pozornost zejména pod slunečními paprsky. Indexy jsou typické pro potřeby potápění. V praxi to znamená, že prvních 15 minut vyplňuje hustá bílá barva a vyznačení zbývající třičtvrtě hodiny jde postupně do tmavších tónu. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli 316L a jeho průměr je rovnoměrný v celém pouzdru a činí 43 mm, tloušťka je 13,5 mm a v případě lug to lug se bavíme o 51,2 mm. To z těchto hodinek dělá příjemně nositelný kousek. Černý číselník samozřejmě nabídne nadprůměrnou luminiscenci, kterou však nenajdeme na lunetě.

Šroubovací korunka zajišťuje hodinkám vodotěsnost až do 300M.

Model Argonautic se dodává na 22 mm ocelovém náramku se stejným bronzovým zabarvením jako pouzdro. Tento jemný detail, dodává hodinkám vintage look. Vše navíc podtrhuje kartáčovaný povrch, který pěkně ladí s celkovým designem hodinek. Švýcarská Davosa se svým Argonautem opět trefila do černého. Svým pojetím, kvalitou zpracování a zejména pak příznivou cenovkou dokáže oslovit nejednoho dobrodruha.

Text: Jiří Marek, Foto: Davosa

Témata

, , , , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář