Opětovné Shledání – Seiko 1965 Heritage Diver’s

9. Bře 2024 | Článek přečten: 404 x

Co se nosí, Novinky, Pánské hodinky, Seiko, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Japonské Seiko se rádo vrací ke svým kořenům a často obnovuje kousky ze své bohaté historie, které se vepsaly do dějin. Nejinak je tomu samozřejmě u slavného modelu, přezdívaný 62Mas. Jednalo se totiž o úplně první potápěčský model od této značky a tak si jistě zaslouží pozvednout opět na výslunní.

Není to však první reedice tohoto kousku. Seiko se poslední dobou tasí s původními designy pouzder a je to jedině dobře. Ostatně zcela překopaný model Marine Master by o tom mohl vyprávět. Přiznané nožky, hranaté pouzdro a vyvýšené sklo. Klasický sedmdesátkový feeling.

Oproti předchozím verzím byla navýšena vodotěsnost a nyní jsme na 300 m. Přesto by alespoň dle papírových proporcí měl být nový model o něco kratší a o půl mm nižší a menší v průměru. Uvidíme jak to ve skutečnosti bude, ale už předchozí verze nabízela naprosto skvěle nositelné rozměry.

Kalibr bude použit 6R55, který nabídne 3 denní rezervu chodu, což je zmíněno i na ciferníku nad šestou hodinou. Samozřejmostí bude i safírové vypouklé sklo s antireflexní úpravou.

Seiko představí 3 barevné varianty, a to modrou, černou a černou se zlatými prvky na lunetě, ručkách a indexech. Hodinky budou i oslavou 100 let, kdy se na číselnících používá nápis Seiko.

Předchozí verze SPB

Novinkou je i datumové okénko, schované mezi indexem 4. a 5. hodiny a to dokonce v barvách ciferníku. Že by Seiko vyslechlo volání fanoušků? Předchozí verze totiž sklidila kritiku za index, který byl nalepen na okénko na 3. hodině a narušoval tak rovnováhu zbylých indexů (jsem zvědav s čím se Seiko nadšenci vytasí tady). Na fotografiích jsem u nové reference zahlédl datové okno až při bližším zkoumání.

Nové SPBéčka budou dodávány na klasickém ocelovém tahu, ke speciální edici přibude ještě klasický Nato Strap z recyklovaných plastových lahví. Jejich příchod se očekává v červnu tohoto roku a už teď se na ně v Helveti moc těšíme!

Autor: Patrik Zdvíhal

TémataNapište komentář