Nádech minulosti s vintage kolekcí Alexander Shorokhoff Vintage 7

7. Čvc 2023 | Článek přečten: 663 x

Alexander Shorokhoff, Co se nosí, Značky hodinek

Dnes se podíváme na hodinky Alexander Shorokhoff Vintage 7 (Rarity), které byly prezentovány na výstavě SEW 2022. Když jsem tyto hodinky viděl poprvé na fotografiích, připadal mi jejich design klidný a elegantní. Tato německá značka hodinek je proslulá svým neobvyklým stylingem, ale zde dostáváme zcela opačnou představu. Hodináři se nám rozhodli dát něco jednoduchého, ale přesto dobře vypadajícího, a bylo zajímavé si tuto novinku prohlédnout osobně. Pražská výstava hodinek mi dala perfektní příležitost prohlédnout si osobně modrou a červenou variantu, takže teď máme alespoň o čem diskutovat. 

Autor: Viktor Mullin, převzato z blogu OnWhee.com

Styl

Jak můžete hádat, hlavní myšlenkou pro výrobu těchto hodinek byl klasický design hodinek. Nedostává se nám zde žádných neobvyklých nebo odvážných podnětů, místo toho vypadá celý styl uhlazeně a hezky spolu ladí. Hlavní pozadí je vyvedeno ve stříbrné barvě s efektem slunečních paprsků. Modrá nebo červená barva je přítomna na speciální vložce, která se vyznačuje symetrickými řezy na horní a spodní části.

Všimněte si, že zde jsou vlastně dva číselníky v jednom, protože hodinová ručka je umístěna v malém středovém kruhu. Datum je umístěno na pozici 6 a číslo 12 nahradilo logo značky Alexander Shorokhoff. Ručky hodinek jsou barevně výrazné, takže je na číselníku snadno najdete. 

Korunka je větší, ale vypadá dobře a hodinkám sedne, také se s ní snadno manipuluje. Velikost pouzdra není tak velká – pouhých 39,5 mm, díky čemuž se hodinky dobře nosí. Po osobním vyzkoušení obou verzí si povíme něco o celkovém dojmu.

Dojmy

Průměr pouzdra jsem zmínil proto, abyste měli představu, o kolik jsou modely Alexander Shorokhoff Vintage 7 menší než dnešní moderní hodinky. Mé zápěstí měří 18 cm a můžu říct, že hodinky hezky sedí bez nepohodlí. K tomu všemu přidejte výšku 13,15 mm a dojde vám, že takovéhle hodinky snadno skryjete pod rukávem košile. Průhledné dýnko nám odhaluje pohled na činnost strojku. Všimněte si, že všechny prvky dostaly krásný rytý povrch, který naživo vypadá skutečně působivě.

Design číselníku spolu hezky ladí a nejsou zde žádné problémy s čitelností. Možná jen v případě datumového okénka. Tady by bylo dobré mít nad tak malým ukazatelem zvětšovací část. Vše je chráněno safírovým sklíčkem, takže se nemusíte obávat žádného poškrábání.

Každá verze je dodávána s koženým řemínkem. Ten je velmi měkký a příjemně obepíná zápěstí. Tradiční stříbrná spona je opatřena logem výrobce. Dle mého názoru by se k těmto modelům stejně tak hodil i milánský tah nebo perforovaná kůže. Modely Vintage 7 (Rarity) přicházejí v limitované edici, kdy bylo od každé barvy vyrobeno pouhých 30 kusů. Cena je více než příznivá, hodinky sežene za 29 370,- Kč.  

Poznámka redakce:

Červenou verzi si můžete prohlédnout exkluzivně přímo na naší prodejně – Alexander Shorokhoff Vintage Rarity AS.V7-R.  K dispozici jsou také tři další barevné varianty. Kompletní nabídku těchto modelů naleznete ZDE.

Zdroj: https://www.onewheee.com/alexander-shorokhoff-vintage-7-review/

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář