Wenger Attitude – švýcarské hodinky s československou stopou

28. Říj 2022 | Článek přečten: 500 x

Historie hodinek, Pánské hodinky, Recenze, Výrobci hodinek

Od švýcarských nožů k časomíře. Sto dvacet devět let historie společnosti Wenger je skutečně plná pozoruhodných milníků, mezi které nyní můžeme směle zařadit model Attitude s referencí 01.1541.121.CB.

Když se řekne “Wenger”, mnoha lidem zcela jistě jako první přijde na mysl klasický švýcarský nožík, neboli tzv. rybička”. Není to vlastně vůbec špatně, protože to byl právě onen legendární nůž, který de facto všechno odstartoval. Nicméně právě s hodinkami Attitude dostává ona asociace, tedy alespoň pro Čechoslováky, rázem úplně jinou konotaci. A může za to drobný detail, který se v ukrývá datumovém věnci.

Československá datumovka

Je až neuvěřitelné, vlastně vcelku i úsměvné, jak právě taková drobnost, jakou je den v týdnu, může dokonale změnit to, jakým způsobem nahlížíme na dané hodinky. Je potřeba zmínit, že „česká datumovka” už tu jednou byla. Experimentovali s ní v Novém Městě nad Metují. Nakonec snaha skončila pár prototypy, které se nikdy nedostaly do sériové výroby. A i to nakonec může být jeden z důvodů, proč v dnešní době, která je plná anglicismů, limitovaná edice od společnosti Wenger u zákazníků tak zarezonovala.

Hodinky o průměru 42 mm nabídnou 100 M vodotěsnost, minerální sklíčko se safírovou úpravou a pohání je švýcarský strojek.

Pár drobností navíc

Taktéž zpracování je v dané cenové relaci více než výborné. Wenger na náramku hodinek důmyslně použil leštěné a matné plochy. S těmi velice dobře koresponduje modrý číselník, který je vyveden v oblíbené úpravě Sunburst. Svou hravost naplno odhalí při dopadajících slunečních paprscích.

Edice hodinek vyniká především svým československým datumovým věncem.

Hodinky, které nezapadnou

Ani samotná spona náramku rozhodně rozhodně není fádní. Dekoruje ji, podobně jako u číselníku a korunky, helvetský kříž. Jeho užití rozhodně není náhodné. Odkazuje totiž jak na samotnou společnost, tak na její domovinu. Především je to ale geniální marketingový tah. 9 z 10 lidí jakmile toto logo uvidí, tak jej takřka okamžitě pozná.

Tato limitovaná edice (300 ks) modelu Attitude byla vyrobena výhradně pro český a slovenský trh.

Když se roku 2005 stal Wenger součástí společností Victorinox, významně tak rozšířil své pole působnosti v segmentu náramkových hodinek. Z tohoto kroku nejvíce těžili a stále těží zákazníci. Neboť tato fúze umožnila lepší cenotvorbu a její následnou flexibilitu. Model Attitude (01.1541.121.CB) je toho krásným příkladem. S cenovkou pod šest tisíc totiž tyto hodinky nabízejí opravdu hodně muziky.

Text: Jiří Marek, Foto: Wenger, Helveti, Video: Helveti

Témata

, , , , , , , , , , ,


Napište komentář