Victorinox Journey 1884 Automatic: Sofistikovaná novinka pro každé dobrodružství

16. Pro 2023 | Článek přečten: 811 x

Victorinox, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Proslulá značka Victorinox, kterou v roce 1884 založil švýcarský hodinář, se původně proslavila svými ikonickými armádními noži, které vždy vynikaly (a stále vynikají) svou odolností a mimořádnou kvalitou.

Ačkoli staré rčení říká: „ševče, drž se svého kopyta“, v případě značky Victorinox je jedině dobře, že jen u výroby nožů nezůstala a vrhla se na svou vlastní edici hodinek. Oficiálně značka vstoupila do oboru hodinářství v roce 1989 a od té doby přivedla na svět řadu pokladů, které si získají nejednoho milovníka poctivých hodinek.

Jednou z posledních novinek z jejich tvorby je kolekce Journey 1884 Automatic, z níž přímo čiší švýcarské kořeny, inspirace z místních turistických značek a cest i dokonalá harmonie mezi dobrodružstvím a městským životem. Pojďme se na tuhle promyšlenou novinku podívat podrobněji.

Dokonalá volba pro každou všední i nevšední výzvu

Kolekce Journey 1884 Automatic se může pochlubit pestrou škálou charakteristických hodinek, z nichž každé jsou poháněné buďto spolehlivým quartzovým nebo sofistikovaným automatickým strojkem. Jednotlivé verze se potom vzájemně odlišují nejen barvou číselníků, ale rovněž řemínky, případně ocelovými tahy.

V každém případě je na nich znatelný urbanistický styl a odvážný design, který vás bude bavit nejen při každém dobrodružství v terénu či ve vodě, ale stane se také skvělým každodenním společníkem třeba do práce.

Bytelné a praktické v každém detailu

Ocelové pouzdro modelu Journey 1884 Automatic měří 43 mm v průměru a 12 mm na výšku, takže na zápěstí působí poněkud výrazným, ale přitom maximálně stylovým dojmem. Pokud jde o siluetu hodinek, ta viditelně čerpá inspiraci z tvorby švýcarských armádních nožů. Suma sumárum – vzhled chytře odkazuje na celou filozofii značky. 

Šroubovací korunka s keramickou vložkou a s elegantním vroubkováním připomíná moderní městské panorama, což ve finále hodinkám dává nádech městské sofistikovanosti, ale současně zajišťuje praktičnost díky svému snadno uchopitelnému okraji. 

Victorinox je obecně známý svým všestranným stylem, proto i nyní nabízí výběr ze sportovního pryžového řemínku, ocelového náramku nebo inovativního řemínku, jehož povrch je ze dřeva a je podšitý kůží. Každý z nich je pak snadno vyměnitelný bez potřeby nářadí. Vybavené jsou navíc systémem rychloupínání, proto řemínky snadno vyměníte klidně i na cestách.

Číselník zahalený do třech různých barev

Číselník hodinek Journey 1884 Automatic je k dispozici ve třech barevných variantách, včetně chladné modré, matné černé a poutavé zelené. Jasně bílé indexy a částečně skeletonizované ručky zajišťují optimální čitelnost v jakémkoli prostředí.

Sytě žlutá vteřinová ručka, která dodává šmrnc a odkazuje na švýcarské turistické značky, se na pozadí odvážně vyjímá. Velmi zajímavé jsou také geometrické a texturní prvky, které číselníku dodávají robustnější a outdoorový vzhled.

Sympaticky na nich vypadá i jemná datumovka na pozici 6 hodiny, která veskrze vlivem barev a rozložení číselníku působí méně nápadně, což ale není něco, co by hodinkám vyloženě ubíralo na kráse. Na číselníku se nachází také vojenský (24hodinový) čas.

O perfektní čitelnost se postará Super-LumiNova® která je využita pro osvětlení ruček, čísel a indexů. Celý číselník je pak krytý safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou, které přispívá k lepší čitelnosti číselníku.

Strojek odolný vůči nárazům i vodě

V nitru hodinek Journey 1884 Automatic nechybí švýcarský automatický strojek Selitta SW200-1 s certifikací ISO 22810, který je odolný vůči nárazu i vodě do 200 m, proto jsou dobře chráněné při jakémkoli dobrodružství. 

Samotná certifikace se jen tak pro zajímavost skládá z těchto úkolů: odolnost při ponoření do vody za vyvinutí tlaku, kondenzační zkoušky, odolnosti vůči různým teplotám, odolnost proti přetlaku vody a vzduchu. Kalibr je navíc viditelný prostřednictvím průhledného dýnka s natištěným obrysem kapesního nože Victorinox.

A kromě automatických hodinek značka Victorinox připravila i zajímavé novinky a limitky s quartzovým strojkem, které si můžete prohlédnout tady.

Témata

, , , , , , , , , ,


Napište komentář