Victorinox Inox: vycházející hvězda z dílny Victorinoxu

9. Čvc 2015 | Článek přečten: 8 039 x

Novinky, Victorinox

Na podzim roku 2014 představil Victorinox u příležitosti výročí 130 let existence značky nové hodinky. A pojmenoval je opravdu výstižně. I.N.O.X. Francouzsky ocel. Spojení takto výjimečného jména a významné příležitosti nasvědčuje tomu, že rozhodně nepůjde o kousek, na který bude ve vitrínách sedat prach. A my jsme stejného názoru. Důvodů je hned několik.

130 testů

Victorinox tyto hodinky podrobil neuvěřitelným 130 testům. Mnohé z nich už zveřejnil na svém Youtube kanálu. Namátkou jde o přejetí bagrem o hmotnosti 8 tun, zamrazení do ledu, působení kyseliny, vystavení teplotě 1200 °C, vyprání v pračce, pád z 10 metrů na dlaždice nebo testování odolnosti vibracím na lyži závodního bobu v rychlosti 145 km/h.

Za odolností těchto hodinek do extrémních podmínek stojí pouzdro z ušlechtilé švýcarské oceli a safírové sklíčko s antireflexní úpravou. Vodotěsnost Victorinox garantuje do 200 m, samozřejmostí je luminiscence a šroubovací korunka. K hodinkám patří i gumový kryt, který jim dodává jedinečný vzhled a ještě víc zdůrazňuje jejich předurčení k té nejvyšší možné odolnosti.

Na své si přijde opravdu každý

Victorinox představil Inoxy ve třech barevných provedeních – modrém, černém a zeleném. Letošní Baselworld ale přinesl i další modely.

Je libo červené Inoxy? Ke třem decentním barvám přibyla varianta se sytě červeným řemínkem.

Victorinox INOX Red

Máte rádi vintage styl a představa recyklace kvalitních starých věcí v něco nového je vám sympatická? Pak právě pro vás připravil Victorinox limitovanou edici Victorinox I.N.O.X. Remade in Switzerland.

Hodinky z kolekce Remade in Switzerland jsou vybaveny řemínkem a ochranným pouzdrem z recyklované kůže z vojenských batohů, používaných v období 1911-1970. Každý kus kůže pochází z jiného batohu a díky působení rozdílných vlivů získal unikátní patinu. Výsledkem jsou hodinky jedinečné po všech směrech.

Victorinox Inox Remade in Switzerland Limited Edition

Přestože jsou Victorinox I.N.O.X. vzhledem jednoznačně sportovní hodinky, na své si přijdou i fanoušci celoocelových hodinek. Do konce roku 2015 bude k zakoupení také ocelový řemínek.

Victorinox INOX ocelový tah

Victorinox si ale připravil také něco pro vojáky, cestovatele a dobrodruhy, kteří ocení neobvyklý nápad na praktické využití nejen číselníku hodinek, ale také jejich řemínku.

Jméno novinky je Victorinox Inox Naimakka a její výjimečnost spočívá v tom, že řemínek tvoří 2,5 m dlouhé lano. Stačí hodinky sundat ze zápěstí, rozplést lano a můžete jej využít, k čemu vás jen napadne. V nouzi se hodí pro první pomoc, výrobu přístřešku, opravu výstroje a díky nosnosti až 250 kg i pro slaňování až dvou osob.

Model Naimakka bude dostupný v černé a armádní zelené barvě.

Victorinox I.N.O.X. Naimakka

Zdroj: Facebook Victorinox CZ

Možná že už brzy uslyšíme o další novince nesoucí jméno Inox a rodina švýcarských hodinek Victorinox Inox se znovu rozroste. Z toho, jak Victorinox rozšiřuje svou nabídku o varianty těchto hodinek by se Inoxy mohly snadno stát jeho vlajkovou lodí.

Cena základního modelu ve čtyř barevných provedeních (modré, zelené, černé a červené) je 10 592 Kč (Helveti.cz).

Zdroj:

http://www.ablogtowatch.com/top-10-watches-baselworld-2015/

http://www.victorinoxwatches.com/

Témata

, , ,


Napište komentář