Ozvěny Baselworldu: bronz, meteorit a tourbillon

2. Dub 2016 | Článek přečten: 2 369 x

Novinky, Značky hodinek

Koncem března se na basilejském hodinářském veletrhu Baselworld sešlo na 1500 hodinářských a šperkařských značek, aby představily své novinky. Jako každý rok přecházely oči úžasem nad nejsložitějšími hodinářskými komplikacemi, novými materiály a technologiemi a vybrat jen pár modelů hodinek, které se nám líbily nejvíc, se opět zdálo skoro nemožné. Toto jsou 4 značky, jejichž novinky si nás získaly na celé čáře.

Tag Heuer

Tag Heuer učinil – z hlediska hodinářského řemesla – velmi důležitý krok, když představil model Carrera Heuer 02-T. Jedná se automatický chronograf, který je navíc vybaven jednou z nejoceňovanějších a nejatraktivnějších hodinářských komplikací – Tourbillonem. Kalibr, který splňuje požadavky na COSC certifikaci, je usazen v moderním pouzdře z titanu. To se skládá z 12 částí, což v budoucnu bezpochyby umožní široké možnosti barevného a materiálového provedení.

Carrera Heuer 02-T

Nové Carrera Heuer 02-T jsou vybaveny jednou z nejdůmyslnějších hodinářských komplikací – tourbillonem.

Poslední roky se ve světě hodinek nesou na vintage vlně a Tag Heuer má rozhodně co „oživovat“. V minulosti už to byly např. kultovní Heuer Autavia nebo Monaco. Tento rok přišla řada na další ikonický kousek, a to černé Heuer Monza, které byly na trh uvedeny při příležitosti triumfu Nikiho Laudy ve F1. Ciferník je z hlediska designu takřka totožný s originálem, ale pouzdro narostlo z původních 39 mm na v současnosti standardních 42 mm. Jde vidět, že některé hodinky zkrátka nestárnou.

Monza Heuer

U příležitosti 40. výročí Tag Heuer oživil model Tag Heuer Monza z roku 1976.

Na Baselworldu Tag Heuer spustil velice zajímavou kampaň – The Autavia Cup. Fanoušci na stránkách hlasují pro jednotlivé modely historických Heuer Autavia a konečný vítěz bude vyroben v nové reedici.

Kampaň autavia cup

Omega

Ani Omega letos nezůstala pozadu a připravila si fanoušky hodinek několik nových modelů. Kromě drobnějších inovací přichází i nová reedice kultovního modelu Speedmaster CK2998, o kterém si můžete přečíst v jednom z našich minulých článků. Edice je limitována na 2998 ks a jistě zaujme všechny sběratele. Netradiční bílo-modré provedení doplňují ručičky ve stylu původního modelu. Na původní CK2998 odkazuje také symetrické pouzdro.

Reedice Speedmaster CK2998

Speedmaster CK2998 si v roce 1962 udělaly výlet do vesmíru na palubě Mercury 8. V roce 2016 se vrací v reedici.

Další lahůdkou jsou Speedmaster Grey Side of the Moon. Ty totiž mají ciferník z meteoritu, který byl nalezen v Namibii. Každý kus má tak jinou strukturu a druhý takový tak na světě nenajdete. Keramická luneta a indexy jsou vyrobeny za pomoci materiálu Sedna, který přináší novou technologii a barvu při pozlacování. O pohon hodinek se stará automatický kalibr Omega Co-Axial 9300.

Speedmaster Grey Side of the Moon

Co kus, to originál. Omega Speedmaster Grey Side of the Moon mají podklad ciferníku z meteoritu.

Rolex

Rolex je ve světě hodinek pojem a fanoušci značky každý rok čekají, s čím novým přijde. Půjde o oživení jednoho z vintage modelů, novou komplikaci nebo jen o drobnou změnu v designu? Nebudeme vás dlouho napínat, následující modely podle nás patří k tomu nej, co bylo letos na Baselworldu k vidění u Rolexu.

Novinkou, na kterou se už teď tvoří u dealerů pořadníky, jsou ikonické Rolex Daytona. Ty se budou nově vyrábět v kombinaci ocelového pouzdra a černé keramické lunety.

Rolex Daytona

Univerzální 40mm velikost, in-house chronograf kalibr 4130, nestárnoucí design a bezchybné zpracování – to je Daytona.

Úplnou novinkou pak je Oyster Perpetual Air-King, který se inspiroval designem leteckých hodinek. Neobvyklý ciferník kombinuje hodinové a minutové prvky, vše doplňuje zelená barva a automatickému kalibru 3131 nechybí COSC certifikace.

Oyster Perpetual Air-King

Letecká novinka Oyster Perpetual Air-King zaujme kombinací minutových a hodinových prvků a zeleným detailem.

Malého vylepšení se dočkaly i klasické „Explorery“. Jeden z nejtradičnějších modelů značky, jehož předchůdce měl na ruce i Sir Edmund Hillary při výstupu na Mount Everest. Nově bude mít indexy i číslice vyplněné luminiscenční vrstvou.

Rolex Explorer

Model Explorer zazáří ještě víc – letos mu Omega nadělila vylepšenou luminiscenci.

Tudor

Po loňském uvedení vlastního kalibru Tudor na letošním Baselworldu rozšířil produktovou řadu o čtyři modely, které ještě více umocňují vazbu na historii značky.

Řada Black Bay se rozrostla o model Bronze. Pouzdro hodinek je vyrobeno ze slitiny hliníku a bronzu, což hodinkám dodává opravdu netradiční vzhled. Tudor navíc slibuje, že postupem času se bude barva lehce měnit a získávat jemnou patinu. O chod hodinek se stará již zmíněný in-house kalibr MT5601 s výbornou 70hodinovou rezervou chodu.

Tudor Bronze Black Bay

Tudor Black Bay Bronze mají pouzdro ze slitiny bronzu a hliníku. Majitelé se tak budou moci brzy těšit na unikátní patinu.

Změn se dočkal také model Black Bay, který Tudor představil v roce 2012. Namísto klasického strojku ETA bude i Black Bay nově vybaven manufakturním kalibrem MT5601 a půjde je koupit i s ocelovým náramkem. Tradiční designové rysy v podobě „snowflake“ hodinové ručičky a barevného kroužku pod korunkou, která je zdobena tudorovskou růží, samozřejmě zůstávají.

Tudor Black Bay

Tudor Black Bay bude od letoška možné koupit s kalibrem MT5601 a na oceli.

Fanoušky černých hodinek potěší „Matt black“ (černá PVD úprava) provedení, které lze koupit jak s černým ocelovým náramkem, tak na kůži.Tudor Black Matt Zbrusu novým modelem jsou pak decentní 36mm hodinky Black Bay 36, které – stejně jako ostatní Black Bay – odkazují na potápěčské hodinky z 50. let. Snow flake ručička, tradiční Tudor korunka a spolehlivý strojek ETA 2824 z nich dělají ideální model pro seznámení se značkou. K dostání budou na kůži, textilním pásku nebo ocelovém tahu.

Tudor Black Bay 36

Novinka Tudor Black Bay 36 nabídne jednoduchost a 36mm pouzdro.

K vidění toho ale letos bylo daleko víc. Atmosféru letošního Baselworldu můžete načerpat také ze streamu fotek a videí na Hodinkee.com.

Autor: Jiří Štencek

Zdroje:
http://www.tudorwatch.com/
http://www.rolex.com/
https://www.omegawatches.com/
http://us.tagheuer.com/
http://www.baselworld.com/

Témata

, , , , ,


Napište komentář