Baselworld 2015: co nás zaujalo

8. Dub 2015 | Článek přečten: 2 791 x

Novinky

Každý rok se sjíždí hodinářské značky z celého světa, aby na Baselworldu představily své novinky. A jako každý rok se nám ze vší té krásy, dokonalé hodinářské práce a technologií tajil dech. Tady jsou hodinky, které nás na Baselworldu 2015 zaujaly.

Výjimečný rok pro Seiko

Letos je pro Seiko výjimečný rok. Kromě výročí 50 let prvních potápěčských hodinek Seiko Marinemaster spatřila světla světa další reedice hodinek Grand Seiko, tentokrát prvních automatických z roku 1967. Seiko 62GS budou k dispozici v ocelové variantě (600 ks) a pak v dalších třech zlatých (žluté zlato, bílé a růžové, každé po 100 ks).

Grand Seiko 62GS

Arnold Schwarzenegger představil vlastní hodinky

Všechny modely jsou inspirovány kariérou tohoto herce, politika a modly bodybuilderů. Dokonce se i jmenují podle těchto jeho životních etap – Schwarzenegger Legend Collection, Schwarzenegger Hero Collection a Schwarzenegger Heritage Collection.

První zmíněná připomíná jeho bodybuilderské začátky. Hero Collection je odkazem na filmy Predátor a Terminátor a zbývající Schwarzenegger Heritage Collection reprezentují jeho kariéru guvernéra.

Na první pohled nás zaujala jejich robustnost – průměr ocelového pouzdra je 52 mm, což je znatelný rozdíl oproti cca 42 mm klasických pánských hodinek. Na trh budou uvedeny na podzim ve spolupráci s brazilskou hodinářskou firmou Magnum a cena se bude pravděpodobně pohybovat mezi 600 a 3000 dolary. Všechny hodinky se budou moci chlubit dovětkem „swiss made“.

Arnold Schwarzenegger představuje vlastní hodinky

Zdroj: Oficiální facebookové stránky Arnolda Schwarzenggera

Hydromechanické hodinky HYT

Švýcarská značka HYT představila na Baselworldu 2015 už třetí hydromechanické hodinky, tedy hodinky, které odměřují čas pomocí tekutiny. Zatímco předchozí modely (H1 a H2) měly kulaté pouzdro, hodinky s označením H3 dostaly masivně obdélníkový tvar. Ale to rozhodně není jediná inovace. Trubice s tekutinou u hodinek H1 a H2 kopírovala klasický číselník a zkrátka, kde se zelená tekutina zastavila, tolik bylo hodin. U posledního modelu se hodiny odečítají ze šesti otáčejících se krychlí a minuty zas ukazuje červená ručička na níže položené stupnici.

Rezerva chodu těchto netradičních hodinek je celých 7 dní a vyrobeno bude pouze 25 kusů.

Chytré hodinky

Chytré hodinky výrobců telefonů začínají mít ve švýcarských hodinkách pořádnou konkurenci. Na Baselworldu 2015 jich bylo k vidění hned několik od různých hodinářských značek a v různých cenových hladinách.

Alfex

Švýcarská značka Alfex patří k levnějším výrobcům hodinek a zakládá si na designu. Na Baselworldu představila Alfex Smartwatch Collection, která kombinuje klady švýcarských hodinek s výhodami těch chytrých. Navíc přidává krokoměr, měření spálených kalorií a tepu.

Alfex Smartwatch 5766-052

Tag Heuer

Tag Heuer sice na Baselworldu 2015 své chytré hodinky přímo nepředstavil, ale zato oznámil jejich vývoj ve spolupráci s Googlem a Intelem. Hodinky poběží na platformě Android Wear, ponesou označení swiss made a design by měl vycházet z klasických hodinek (spekuluje se o řadě Carrera).

Kairos

Velmi zajímavé „chytré hodinky“ byly k vidění u švýcarské značky Kairos. I když přesnější název je spíše hybridní hodinky. Kombinují totiž dotykový displej a klasické mechanické hodinky. Pod průsvitným sklíčkem/displejem lze pohodlně sledovat čas a chronograf, na dotykovém displeji pak notifikace a údaje o vaší aktivitě.

Na své si u Kairosu přijdou milovníci švýcarských i japonských strojků – hodinky s označením MSW budou vybaveny hodinovými strojky Miyota, zatímco hodinky nesoucí zkratku SSW strojky Soprod.

Breitling

Breitling si letos přichystal novinku s názvem Breitling 55 Connected. Ocení ji především piloti, kterým nabízí spoustu užitečných funkcí jako přepínání časových pásem, elektronický otáčkoměr, měření doby letu nebo odpočet do doby zahájení letu.

Modaine Watch

Chytré hodinky představila také společnost Modaine Watch. Její Helvetica 1 Smartwatch se ale od ostatních představených chytrých hodinek významně liší minimalistickým vzhledem. Bílý číselník, černý řemínek, výrazné indexy, pouze tři číslice na ciferníku a malý číselník zobrazující vteřiny na pozici šesté hodiny. Kromě zobrazování času sledují počet kroků, kalorie a kvalitu spánku.

Modaine Smartwatch Helvetica  MH1.B2S10.LB_C

 

Byli jste na letošním Baselworldu nebo alespoň sledovali dění okolo něj? A které hodinky zaujaly vás?

Zdroje:

  • http://www.seikowatches.com/
  • http://www.hytwatches.com/
  • http://www.alfex.ch/
  • https://kairoswatches.com/
  • http://www.breitling.com/
  • http://www.mondaine.com/
  • http://www.watchtime.com/

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář