Seiko představuje přírůstky do řady Prospex a speciální edici PADI

13. Bře 2016 | Článek přečten: 8 197 x

Novinky, Seiko

Začátek roku se pro Seiko nesl v duchu představování novinek. Po limitované edici Seiko Astron s podpisem tenisové jedničky Novaka Djokoviće si nadělilo rovnou 3 nové přírůstky – dva modely potápěčských hodinek a jednu lahůdku pro piloty.

„Želvy“ se vrací

Jako první představilo model Seiko SRP777K1, který navazuje na design dnes už legendárních „turtles“ Seiko 6309. Hodinky rozšíří řadu profesionálních hodinek Prospex a nabídnou vodotěsnost 200 m, což je řadí mezi plnohodnotné potápěčské hodinky. O chod hodinek se stará kalibr Seiko 4R36 s manuálním nátahem a hackingem (zastavení vteřinové ručičky při nastavování času). Těmto potápkám nechybí ani otočná luneta a šroubovací korunka. Za zmínku stojí i perfektní luminiscence Lumibrite, kterou je Seiko pověstné a díky níž není žádný problém snadno přečíst čas a odhadnout dobu ponoru i v silně zakalené vodě.

Čerstvé fotky hodinek Seiko SRP777K1 z prodejny Helveti.cz:

Seiko srp777k1_5

Seiko srp777k1_5 lumi

Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph – nový standard mezi pilotními hodinkami

Druhá novinka potěší hlavně piloty a fanoušky leteckých hodinek. Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph (Seiko SSG001, SSG003 a SSG005) si berou za cíl nastolit nový standard mezi pilotními hodinkami. Celý koncept hodinek je podřízen jejich klíčovým vlastnostem – přesnosti a spolehlivosti. Seiko SSG00x nabízí přesnost 1 s za 100 000 let a spolehlivost solárně nabíjeného kalibru, u kterého majitel nemusí pamatovat na výměnu baterie.

ssg00x

Kalibr 8B92 má vylepšenou časovou synchronizaci a přijímá signály ze stanic s atomovými hodinami v Japonsku, Číně, Německu a USA. K synchronizaci by mělo dojít automaticky 3x denně nebo manuálně po stisknutí tlačítka.

Hodinky disponují funkcí světového času (umožňuje nastavit jedno z 25 časových pásem), chronografem s přesností 1/5 sekundy a kalendářem do roku 2099. Otočné posuvné měřítko na lunetě umožňuje snadné výpočty a převody vzdáleností, množství paliva v nádrži, hmotnosti a rychlosti. Zatímco pomocí tlačítek na 3. hodině se ovládají stopky, tlačítka na 9. hodině jsou určena pro časové funkce rádiové synchronizace a světového času. Aby se předešlo riziku stisku nesprávného tlačítka, mají plochy tlačítek odlišný povrch.

Ručičky a indexy jsou standardně pokryty lumiscencí Lumibrite hardlexové sklíčko má antireflexní úpravu, která zaručuje snadnou čitelnost za jakýchkoliv podmínek. Všestrannost hodinek doplňuje vodotěsnost 100 m.
Všechny tři modely budou k dostání v srpnu 2016 a jejich MO cena pro Evropu se bude pohybovat mezi 640-730 eury.

Potápěčské hodinky Seiko slaví další úspěch

Posledním nováčkem je speciální edice, kterou Seiko oznámilo spolupráci s PADI (Professional Association of Diving Instructors). Půjde o dva modely potápěčských hodinek, jeden poháněný kineticem a druhý s automatickým strojkem.

Speciální edice potápěčských hodinek Seiko PADI

První potápěčské hodinky Seiko představilo v roce 1965, dnes je vyhledávají jak profesionální, tak rekreační potápěči a spolupráce s potápěčskou asociací PADI jejich kvalitu jen stvrzuje.

Modré Seiko SUN065P1 Special Edition nesou logo PADI ve spodní části ciferníku, pohání je kinetic a mohou se pochlubit vodotěsností 200 m a rezervou chodu 6 měsíců. Jak je zvykem u potápěčských hodinek, masivnější ocelové pouzdro s průměrem 47,5 mm doplňuje praktický polyuretanový řemínek a nechybí ani „potápěčský standard“ v podobě otočné lunety a šroubovací korunky. Pouzdro disponuje odolností proti magnetickému poli, sklíčko je safírové. Model má stejné dvojité pouzdro jako legendární potápěčské hodinky Seiko z roku 1975.

Červenomodré Seiko SRPA21K1 Special Edition v celoocelovém provedení s potápěčskou extenzí mají automatický strojek s rezervou 41 hodin a 24 kameny. Kromě otočné lunety, šroubovací korunky, vodotěsnosti 200 m a sklíčka Hardlex nabízí odolnost proti magnetickému poli. Bíle vyvedené logo PADI se opět nachází ve spodní části ciferníku.

Zdroje:
www.altro.cz
www.seikowatches.cz

Témata

, , , , , , , ,


Napište komentář