Chytré hodinky s MMT

4. Bře 2015 | Článek přečten: 2 664 x

Alpina, Novinky

alpina-horological-smartwatch-al-285btd3cd6-21Pomalu ale jistě přicházejí hodinářské firmy s vlastním řešením chytrých hodinek. Nám se líbí, že se snaží o zachování klasických hodinek a „chytrost“ je v nich vždy skryta. Už jsme viděli variantu chytrého řemínku, který hodinky pouze doplňuje – Montblanc Timewalker Urban Speed. Nyní přišly se svými nápady na trh také švýcarské firmy Alpina, Mondaine a Frederique Constant.

Jejich technologie se jmenuje Manufacture Modules Technologies nebo-li ve zkratce MMT. Jde o několik komponent, které klasické hodinky povýší na něco jako oblíbený Fitbit.

Náhradou displeje je zde subciferník, který zobrazuje naši aktivitu. Hodinky se dají nastavovat korunkou, ale také prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu (což je mnohem pohodlnější cesta). Stejně tak vyhodnocování dat probíhá přes aplikaci. Hodinky sice disponují již zmíněným subciferníkem, který dokáže zobrazit spoustu aktivit, ale grafy již ne. Synchronizace s chytrým telefonem probíhá přes Bluetooth.

Výrobce udává výdrž baterie až 2 roky.

Za technologií stojí známí MotionX, který pracovali na známém náramku Jawbone nebo aplikaci Nike+ Running.

Zda tento směr tradičních hodinářských firem uspěje teprve zjistíme, ale pokud chcete chytré hodinky a nechcete dělat kompromisy ve vzhledu hodinek, tak by to mohla být cesta.

Zdroj: http://techcrunch.com/2015/02/27/mmt-swiss/

Témata

, , , , , ,


Napište komentář