Maurice Lacroix přichází s vylepšenou verzí PONTOS S Diver

28. Čvc 2023 | Článek přečten: 991 x

Co se nosí, Maurice Lacroix, Recenze, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Švýcarská značka Maurice Lacroix věří, že osvědčené věci se nemají měnit! Na četná přání se proto vrátila k první generaci modelu PONTOS S Diver z roku 2013 a vytvořila potápěčské hodinky obsahující četná vylepšení, přičemž si stále zachovala ikonický design. Během vývojové fáze se obrátila na světovou šampionku ve freedivingu Lidiju Lijić, která drží rekord v setrvání pod vodou 5 minut a 43 sekund. Lidija žije ve světě extrémů a zkoumá hranice lidské výkonnosti, což z ní udělalo ideální osobu, která mohla hodinky dokonale otestovat.

Srdcem hodinek PONTOS S Diver je automatický kalibr ML115, který se natahuje pohybem ruky při nošení. Stroj je chráněn ve 42mm pouzdře z nerezové oceli nebo poprvé z bronzu. Voděodolnost je 30 ATM. Ručičky hodin a minut jsou fasetované a potažené Super-LumiNova®. Minutová ručička je navíc zakončena barevným okrajem. Hodiny jsou označeny aplikovanými indexy a ještě jednou lemovány luminiscenční úpravou. Mezi jemné změny původního designu číselníku patří ostřejší a výraznější indexy a minutové značky. Stejně tak datumovku rámuje zvýšený okrajem, díky čemuž vyčnívá ze zbytku ciferníku. Každý detail je optimalizován tak, aby poskytoval bezkonkurenční čitelnost.

Samostatná korunka umístěná na 2. hodině ovládá vnitřní otočnou lunetu. Díky počítadlové stupnici je otočná luneta užitečným pomocníkem pro měření času stráveného pod vodou. Hodinky mají také středovou vteřinovou ručku a datumovku na 6 hodině. Druhá korunka, umístěná standardně na 3. hodině, ovládá čas a datum a lze ji použít také k ručnímu dotažení automatického strojku.

PONTOS S Diver je nabízen v několika variantách číselníku. Ocelové modely jsou na výběr s černým zrnitým nebo bíle lakovaným číselníkem. Bronzový model, limitovaný na pouhých 500 kusů, je sladěn s přepychovým modrým ciferníkem.

Podle libosti a preferencí lze zvolit také typ a barvu řemínku. Bronzová verze je dodávána se dvěma řemínky, jedním z tmavě modré kůže s logem M a druhým z tmavě modré pryže s vyraženým „Maurice Lacroix“.

U ocelové modely dodávány se třemi barevně ladícími pásky: nylonovým páskem se značkou M a dvěma pryžovými pásky obsahujícími značku Maurice Lacroix, která je znázorněna na reliéfu. Hodinky jsou vybaveny firemním systémem Easy Strap Exchange System, který poskytuje jednoduchý a uživatelsky přívětivý způsob výměny řemínku za alternativu bez potřeby nářadí.

Témata

, , , , , , , , , , , , , ,


Napište komentář