Renomovaná značka švýcarských hodinek Maurice Lacroix

5. Dub 2011 | Článek přečten: 6 643 x

Maurice Lacroix, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Maurice Lacroix je renomovaná značka švýcarských hodinek je poměrně mladá, vznikla v roce 1974, přesto dnes patří mezi špičku. V posledních letech na sebe stále více upozorňuje exklusivními mechanickými modely, kterými nastavuje nová měřítka v hodinářském průmyslu! Pyšní se nejedním významným oceněním v oblasti mechanických hodinek. Do portfolia jejich produktů spadají ty nejtěžší hodinářské komplikace včetně retrográdních ukazatelů, pěti denní rezervy chodu nebo tourbillonu.

Maurice Lacroix je autorem už 10 vlastních strojků (kalibrů), včetně prvních mechanických hodinek s pamětí – Mémoire 1. Za Pontos Décentrique GMT se všemi ukazateli umístěnými mimostředně získala značka v roce 2007 prestižní ocenění RED DOT za nejlepší design.

Maurice Lacroix Pontos Décentrique GMT

Maurice Lacroix Pontos Décentrique GMT

Další RED DOT si odnesl celozlatý Masterpiece Squelette o dva roky později. Naprostou senzaci vzbudil v roce 2010 revoluční model „čtvercového kola“ Masterpiece Régulateur Roue Carrée. Poprvé v dějinách hodinářství byly hodiny zobrazovány ve skeletovém provedení pomocí čtverhranného indikátoru! Výjimečný čtvercový ukazatel hodin je poháněný dalším netradičním kolem ve tvaru jetelového listu.

Maurice Lacroix Masterpiece Squelette

Maurice Lacroix Masterpiece Squelette

Raritou je i fakt, že hodinky vlastně nemají číselník. Všechny indikátory jsou umístěny přímo na plotně strojku! 99 kusová limitovaná edice byla ihned po představení úplně rozebrána. Letos se v Baselu představí nová řada těchto výjimečných hodinek, tentokrát se čtvercem na místě malé vteřinovky na 6.

Maurice Lacroix samozřejmě nezapomíná ani na běžné uživatele. Vyrábí proto i klasické quartzové hodinky střední třídy určené pro každodenní nošení s běžnějšími strojky ETA, Ronda apod., nechybí sportovněji laděné modely nebo šperkové hodinky pro ženy.

Víte také že:
značka je držitelem prestižního hodinářského označení Manufacture Horlogére Suisse (může ho používat pouze výrobce, který sám vyrábí hodinky od vlastních pouzder až po strojky)?

je dnes již jednou z mála nezávislých značek

prodává se ve více než 70 zemích a 4.000 obchodech ?

Maurice Lacroix byl sponzorem Miss Universe? Hodinky nosí nejkrásnější ženy planety, například Lara Dutta – 2000, Denise Quiňones – 2001, Justin Pasek – 2003, …

ambasadorem této renomované značky byl i současná tenisová jednička – Švýcar Roger Rederer (2004-2005) ?

věnuje se nejrůznějším projektům od charity (3 unikátní modely Pontos Décentrique vytvořené pouze pro tuto příležitost byly u příležitosti Basel fair 2010 vydraženy za více než 21.000 CHF ve prospěch 3 nadací), přes film (je sponzorem filmového festivalu v Zürichu) až po sport (pokus teamu ML o překonání Beringovy úžiny na kiteboardu) ?

aktuálními ambasadory značky jsou Sir Bob Geldof – známý hudebník, humanista a organizátor významných charitativních projektů, špičkový profesionální golfista Justin Rose a zakladatel internetové encyklopedie Wikipedia Jimmy Wales?

se každoročně můžete ve dnech konání Basilejského veletrhu podívat na výrobu hodinek přímo v továrně v Saignelégier [sanležié] ve švýcarských horách? Den otevřených dveří je pořádán jako bezplatná celodenní exkurze (objednávky u NESTu).

Do ČR Maurice Lacroix dováží společnost NEST, spol. s r.o., více informací o značce hodinek Maurice Lacroix naleznete na www.mauricelacroix.com.

Témata

, ,


Napište komentář