2 MILLION EURO BB, více než 140 karátů, 637 bagetových diamantů, 1 růžový diamant na korunce

1. Dub 2011 | Článek přečten: 4 185 x

Dámské hodinky, Hublot, Novinky

Jedná se o unikátní kus a počin, ještě divočejší hazard, úchvatnou ukázku odborných znalostí, dech beroucí čistotu, barvu, řez, úpravu a jednotnost celého kusu.
Více než 13.000 hodin bylo zapotřebí na řezání kamenů (45 lidí pracovalo non-stop po dobu 1 měsíce), které pak usazovali vice než dalších 2000 hodin.
Každý diamant z hodinek by mohl ozdobit prsten. Diamanty umístěny ve středu náramku mají hmotnost více než 0,40 karátů.

Tajný projekt, 2 MILLION € BB začal život jako jednoduchý design v kanceláři Jean-Claude Bivera na stánku Hublot na Baselworldu v loňském roce, jako „veselá důvěrná výzva“ mezi CEO Hublot panem Biverem a našimi mistry v broušení drahokamů.

Hublot 2 MILLION EURO BB

Hublot 2 MILLION EURO BB

Projekt byl dokončen jen jeden den před otevřením Baselworld 2011 a trval víc než 12 měsíců. Aby tento výjimečný kousek prišel k životu, bylo potřebných 637 bagetových diamantů a růžový diamant, který je umístěn na korunce hodinek. Spolu se strojkem Vendôme Tourbillon apeluje model 2 MILLION € BB na milovníky vysokého hodinářství.

Hodinky jsou Husarským kouskem trpělivosti a dokonalosti. Proces výroby se skládal taky ze spojení drahých kamenů dohromady – vybraných jeden po druhém, aby byla dosažena dokonalá jednotnost čistoty a barvy (diamanty vybrané Hublot jsou pozoruhodné kvality, s barvou zařazenou jako Top Wesselton a čistotou VVS). Mimořádně náročný proces ukládaní kamenů v stylu „Cluo de Paris“ trval týmu tvůrců 9 měsíců.

Všechny diamanty používané v tomto modelu pocházejí ze stejného dolu, který se nachází v Jakutsku na Ruském Dalekém Východě, na stejné zeměpisné šířce jako Peking, a na místě vzdáleným 9-hodin letu z Moskvy. Více než 270 karátů surových diamantů bylo vybráno a použito z víc než 1500 karátů. Tým 45 odborníku v broušení drahokamů usilovně pracoval na vytvoření 637 bagetových diamantů, o váze vyšší než 141 karátů víc než měsíc.

Dnes, na Baselworld 2011, je výsledkem něco, co předčí všechna očekávání – kus, který krystalizuje výrazné tvůrčí a emocionální investice, který je opravdu mistrovským dílem a dokonalým symbolem fúze mezi šperky a hodinkami.

Symbol mezinárodního luxusu, bude vystaven v butiku na 10 Place Vendôme v Paříži. Oslava kreativity, vynalézavosti, dovedností, důvěry, šílenství, vytrvalosti a nadšení dokazuje, že i ty nejdivočejší sny se mohou proměnit ve skutečnost.

Témata

, , ,


Napište komentář