Švýcarské hodinky CIMIER

29. Bře 2011 | Článek přečten: 6 940 x

Cimier, Výrobci hodinek, Značky hodinek

Značka CIMIER vznikla už v roce 1924 jako malá rodinná firma.
Založil ji hodinář Lapanouse ve Švýcarsku. Do hodinek používal odolné a zároveň cenově výhodné mechanické „roskopf“ strojky. Dokázal proto nabídnout levné hodinky a oslovit širokou skupinu zákazníků.

Logo Cimier

Logo hodinářské firmy Cimier

Rozmach společnosti nezastavila ani hodinářská krize v roce 1934, kdy švýcarská vláda zmrazila hodinářskou výrobu v zemi. CIMIER naopak hledá nové možnosti a přináší širší atraktivnější kolekci zaměřenou na náramkové hodinky. V 50.a 60. letech vyrábí neuvěřitelných 1,5 milionu hodinek ročně! Je průkopníkem hodinek s luminiscenčními číslicemi, centrální sekundovou ručičkou nebo originálních chronografů. Stejně rychle reaguje na objev quartzových krystalů v letech 70. Bohužel rozpory v rodině vlastníků ohledně budoucí firemní strategie a nástupce ve vedení vyústily v roce 1985 v dočasné uzavření jedné z největších švýcarských hodinářských firem. Do hodinářského světa se značka CIMIER vrátila po necelých 20 letech. Ateliéry CIMIER sídlí nyní v centrální části Švýcarska – městečku Baar, kde se nejen tyto exkluzivní hodinky navrhují a vyvíjejí, ale také manufakturně vyrábějí.

Hodinky Cimier Seven Seas Blue Marlin

Hodinky Cimier Seven Seas Blue Marlin

Vysoká trvalá kvalita hodinek, tradice a historie značky vede logicky ke spojení s ambasadory stejných kvalit a typů. Marketing proto nejde cestou „známých tváří z filmu nebo hvězd, co rychle zazáří“. Cimier se spojuje s lidmi, kteří jsou mistry ve svých oborech a své známosti dosáhly tvrdou prací a výsledky. Samozřejmě nechybí patriotismus. Takové lidi našel Cimier hlavně ve sportu. Tanja Frieden – zlatá olympijská vítězka z roku 2006 v Turinu ve snbowboardingu prezentuje sportovní kolekci dámských chronografů Seven Seas Arctica pro mladší generaci. Jörg Stiel legendární fotbalový brankář – člen Švýcarského národního týmu a týmu Borussia Mönchengladbach propůjčil svou tvář nejvyšší kolekci Masterart, konkrétně limitované edicí Petite Seconde Venom. Také nejlepší švýcarský fotbalový rozhodčí Massimo Busacca nosí Cimier a spojil své jméno s touto značkou představující eleganci a stabilitu, což symbolicky prezentuje i svým logem s korunkou, resp. chocholem z přilbice.

Víte také, že:

– CIMIER se čte jako [simié] a není to [simír] z Kobry 11 ?

– se tyto „švýcary“ vyrábí v nejvyšší kvalitě, přesto v cenách od pouhých 7.200 Kč ?

– zárukou kvality je i fakt, že výrobce ručí nadstandardní 3 letou garancí?

– kolekce je široká, nabízí hodinky dámské i pánské, quartzové i mechanické, elegantní oblekovky i sportovní chronografy, modely na každý den i limitované edice do sbírky s podpisy ambasadorů ?

– nejzajímavější mechanické kousky nabízí Cimier v kolekci Masterart. Například naprosto jedinečné Heures Sectorielles, které mají ukazatel hodin a minut pouze do půlkruhu a ještě s posunutím o 1/12. Zjistit přesný čas je sice na první pohled složité, zato tyto hodinky spolehlivě přitáhnou pozornost okolí.

Cimier Heures Sectorielles

Jedinečné hodinky Ciier Heures Sectorielles

– na řemínky se běžně používá teletina, ale u Cimier i exotické kůže ze žraloka, rejnoka, varana, krokodýla nebo hada ?

– hodinky jsou nejenom krásnou nebo praktickou věcí, ale mohou mít i pozitivní a uklidňující zdravotní účinky ? V kolekci Birdie je ve spodním víčku zabudované speciální energetické sklo, které nejenom golfistům může pomáhat zvyšovat výkon a získat přirozenou rovnováhu.

Zdroj: NEST, spol. s r.o.

Témata

,


Napište komentář