FORTIS B-47 CALCULATOR GMT 3 TIMES ZONES

13. Dub 2011 | Článek přečten: 4 719 x

Fortis, Pánské hodinky, Značky hodinek

KULTOVNÍ HODINKY Fortis B-47 Calculator byly vyvinuty podle specifikací a požadavků pilotů ke splnění náročných požadavků všech hlavních letových parametrů. Komfortní a vysoce přesná švýcarská mikro-mechanika je v symbióze s klasickými funkcemi logaritmického pravítka.

Fortis B-47 CALCULATOR Limited edition, 669-10-31

Jednoduchá obsluha této moderní klasiky zaručuje příkladnou čitelnost. 3 časové zóny, funkce odpočtu, převody kontinentálních a anglosaských měrných jednotek. Spodní víčko zdobí sériové číslo hodinek a stupnice pro převody mezi stupni Celsia a Fahrenheita. CALCULATOR není jen hodinkami, ale zároveň i nástrojem pro jednoduché výpočty nahrazujícím logaritmické pravítko, používané v éře před nástupem elektronických kalkulaček. K dispozici je také samostatná stupnice druhé časové zóny, kterou lze využít i jako ukazatel 24hodinového cyklu. Luneta je vybavena dvěma stupnicemi – pro odpočet a zobrazení třetí časové zóny. Model B-47 CALCULATOR spolehlivě poslouží jako profesionální navigační přístroj v případě, že by elektronické systémy na palubě letadla selhaly.

FORTIS B-47 CALCULATOR GMT 3 TIMES ZONES

FORTIS B-47 CALCULATOR GMT 3 TIMES ZONES

B-47 CALCULATOR s průměrem pouzdra 47mm jsou v současnosti největšími hodinkami z produkce Fortis. Původní model ref. 666-10-11 byl nahrazen limitovanou 2012 kusovou edici ref. 669-10-31, představenou v Baselu 2010. Calculator má automatický strojek ETA 2893-2, safírové sklo s oboustrannou antireflexní vrstvou a jsou vodotěsné 20bar. Výběrem řemínků lze zajímavě změnit charakter samotných hodinek. K dispozici je hnědý kožený řemínek s výrazným prošitím, černý kaučukový pásek, kovový náramek nebo silikonový řemínek v oranžové či bílé barvě.

FORTIS B-47 CALCULATOR GMT 3 TIMES ZONES

FORTIS B-47 CALCULATOR GMT 3 TIMES ZONES

Tím, kdo objevil a definoval vztahy mezi čísly na základě logaritmů, nebyl nikdo jiný než švýcarský hodinář. Jost Bürgi, narozen r. 1552 ve švýcarském kantonu St. Allen popsal základy aritmetického systému, který byl až do roku 1969 nezbytností a základním matematickým nástrojem každého inženýra, konstruktéra, architekta a mnoha dalších technických profesí. Poté bylo logaritmické pravítko vytlačeno do pozadí bateriovými kapesními kalkulačkami; shodou okolností ve stejné době, kdy quartzové hodinky převzaly od tradičních mechanických strojků vládu nad hodinářským trhem.

Témata

, , ,


Napište komentář