Traser P 6506 Commander 100 Force – kvalita bez kompromisů

26. Kvě 2014 | Článek přečten: 6 916 x

Pánské hodinky, Recenze, Traser

Dovolte mi na začátku jednoduchou otázku: Jaký materiál Vás napadne, se řekne hi-tech kov s mimořádnými vlastnostmi a aplikacemi zejména v letectví a kosmonautice? Předpokládám, že titan napadl většinu z vás.
Právě z tohoto materiálu je vyrobeno pouzdro a tah (kovový náramek) hodinek Traser 6506. Pravděpodobně bychom pro hodinky s primárním nasazením ve vojenství nenašli vhodnější materiál.

Traser P6506 – základním stavebním prvkem je titan.

1) Traser P6506 – základním stavebním prvkem je titan.

Proč je vlastně titan tak zajímavým materiálem pro vojenské hodinky? Výhod je celá řada, vzpomeňme jen ty, které jsou pro hodinky nejpodstatnější: při poloviční hmotnosti stejné mechanické vlastnosti jako nerezová ocel, matný povrch, který není zdrojem odlesků, antialergičnost, atd.

2) K použitému materiálu se hrdě hlásí i spona tahu.

2) K použitému materiálu se hrdě hlásí i spona tahu.

Průměru 43mm se u tohoto klasického kruhového pouzdra nemusí bát ani jedinci s útlejším zápěstím. Díky široké lunetě, která hodinky opticky zmenšuje, vypadají hodinky dobře i na menší ruce. Spíše menší celková výška hodinek 11mm činí tyto hodinky velmi pohodlnými a umožňuje snadné vklouznutí pod oděv.

3) Traser 6506 s titanovým tahem.

3) Traser 6506 s titanovým tahem.

Pro zajištění vodotěsnosti je korunka šroubovací. Po vyšroubování a povytažení do první polohy je možno nastavit datum bez toho abychom ovlivnili nastavení času. Ve druhé poloze dojde k zastavení sekundové ručky, což činí přesné nastavení času jednodušší. Po stranách je korunka chráněna výstupky, jejichž účelem je ochránit ji před nechtěnými nárazy.

4) Traser 6506 - korunka je před nárazy chráněna výstupky.

4) Traser 6506 – korunka je před nárazy chráněna výstupky.

Jednosměrně otočná luneta cejchována minutovou stupnicí umožňuje nositeli hodinek počítat do 60 jakékoliv informace nebo může plnit funkci stopek tak, že se na začátku měřeného intervalu nastaví nula na pozici minutové ručky. Potom můžeme pohodlně stopovat až hodinové časové úseky. O čitelnost lunety i za špatných světelných podmínek nebo úplné tmy se stará tritiová kapsle umístněná v pozici 0 minut. Luneta je po obvodu vroubkovaná a navíc má ještě shora v místě každého pětiminutového indexu vybrání pro prsty. Její obsluha je tedy příjemná a kterákoliv z jejích 60ti poloh je snadno dosažitelná. Aretace v jednotlivých polohách je jistá a přesná.

5) Traser 6506 - lunetu je možné ovládat shora nebo z boku.

5) Traser 6506 – lunetu je možné ovládat shora nebo z boku.

Na číselníku najdeme zdvojené hodinové indexy, aby i v bojové vřavě bylo možno bez přemýšlení odečíst čas ve správném formátu 12 či 24 hodin. Označení hodin ve tvaru 24 je provedeno menším a tenčím písmem, takže navzdory mnoha informacím zůstává číselník stále přehledný.

6) Traser 6506 - číselník je přehledný.

6) Traser 6506 – číselník je přehledný.

Po obvodě číselníku najdeme minutové indexy, přičemž ty pětiminutové jsou osazeny luminiscenční kapslí s tritiovou náplní (podrobné informace o technologii H3 najdete zde: http://www.hodinkytraser.cz/technologie-trigalight/). Jedenáct indexů svítí zeleně, ten dvanáctý (na pozici 12 hodin) svítí oranžově, což usnadňuje lepší orientaci v tom, kde se která hodina nachází.

7) Traser 6506 na kaučukovém potápěčském řemenu.

7) Traser 6506 na kaučukovém potápěčském řemenu.

Dvě různě dlouhé luminiscenční trubičky najdeme i v hodinové a minutové ručce. Pozici sekundovky ve tmě indikuje opět krátká luminiscenční trubička na jejím konci. Všechny tři se navzájem liší délkou natolik, že se nepletou ve dne ani za tmy.

8) Traser 6506 na silikonovém pásku.

8) Traser 6506 na silikonovém pásku.

O pohyb ruček po ciferníku a změnu data se stará quartzový strojek. Vývojáři v Traseru vybrali spolehlivý a odolný švýcarský kalibr Ronda 715 (podrobné info o strojku zde). Tento strojek má sníženou spotřebu, takže by se měla životnost baterie pohybovat okolo 60ti měsíců.

9) Traser 6506 na koženém řemenu působí elegantnějším, uhlazenějším dojmem.

9) Traser 6506 na koženém řemenu působí elegantnějším, uhlazenějším dojmem.

Když už výrobce použil hi-tech materiál na pouzdro, je dalším logickým krokem použití nejtvrdšího možného materiálu skla, kterým je safír. Tento minerál má v mohsově stupnici tvrdosti číslo 9, stejně jako korund a tvrdší už je pouze diamant.

10) Traser 6506 na nylonovém NATO pásku.

10) Traser 6506 na nylonovém NATO pásku.

Při koupi hodinek Traser 6506 můžeme vybírat z bohatého příslušenství. Široká nabídka pásků nám umožňuje nejen přizpůsobit se prostředí, ve kterém se pohybujeme, ale také měnit vzhled hodinek, aby majiteli nezevšedněly. Titanový tah je nutností (byla by škoda ignorovat náramek barevně i materiálově shodný a hodící se do jakéhokoliv prostředí), potápěčům by se mohl hodit silikonový nebo kaučukový pásek, v polních podmínkách přijde vhod nylonový natostrap, zatímco na formální příležitosti (například přehlídky) je optimální volbou kožený řemen.

11) Traser 6506 obsah balení včetně možného příslušenství (pásků).

11) Traser 6506 obsah balení včetně možného příslušenství (pásků).

Kromě zajímavého materiálu hodinky disponují také výjimečným způsobem luminiscence, která je naprosto nezávislá na tzv. nasvícení a její intenzita neklesá s dobou strávenou ve tmě, jak jsme u běžné luminiscence zvyklí (podrobné informace o technologii H3 najdete zde: http://www.hodinkytraser.cz/technologie-trigalight/).

12) Traser 6506 - titanový tah se skládá z netradičně profilovaných článků.

12) Traser 6506 – titanový tah se skládá z netradičně profilovaných článků.

Traser 6506 je tedy dobrou volbou, pokud hledáte velmi odolné hodinky, které se nebudete vzít do terénu. Při jejich výrobě se nešetřilo na luminiscenci, materiálu pouzdra, skla ani tahu, vývojáři nečinili kompromisy, ale zkrátka použili to nejlepší.

13) Traser 6506 - neslábnoucí luminiscence vás jistě nadchne už v šeru.

13) Traser 6506 – neslábnoucí luminiscence vás jistě nadchne už v šeru.

Technické parametry:

Průměr / výška pouzdra: 43mm / 11mm
Rozteč nožiček pro uchycení řemenů: 22mm
Hmotnost bez tahu: 50g
Hmotnost včetně titanového tahu: 100g
Materiál pouzdra a tahu: titan
Luneta: titanová, jednosměrně otočná
Luminiscence: Trigalight (tritium)
Sklíčko: ploché safírové
Vodotěsnost: 200m / 6600ft
Strojek: švýcarský quartzový kalibr Ronda 715
Cena (s titanovým tahem): 14.270 Kč (http://www.hodinkytraser.cz/traser-p-6506-commander-100-force/)

14) Traser 6506 - titanový tah hodinkám perfektně sedí.

14) Traser 6506 – titanový tah hodinkám perfektně sedí.

15) Kromě hodinek je možno pořídit i klíčenku, vybavenou stejným luminiscenčním systémem.

15) Kromě hodinek je možno pořídit i klíčenku, vybavenou stejným luminiscenčním systémem.

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti Helveti s.r.o. (eshop HodinkyTraser.cz), která hodinky na testování zapůjčila.

Autor: Vít Černý

Témata

, , , ,


4 komentáře na “Traser P 6506 Commander 100 Force – kvalita bez kompromisů”

 1. kibi napsal:

  Pekna recenze! 🙂 k.

  Reagovat

 2. Mirko napsal:

  Jsou to nádherné hodinky, mám je měsíc a doslova jsem si je zamiloval

  Reagovat

Trackbacks/Pingbacks

 1. Recenze Traser P6506 Commander 100 Force | Helveti.cz - 28.5.2014

  […] Černý sepsal recenzi hodinek Traser P6506 Commander 100 Force. Zaměřil se na použité materiály, vhodnost užití hodinek pro různé příležitosti a […]

Napište komentář