Orient Ray – recenze majitele

28. Kvě 2014 | Článek přečten: 7 333 x

Orient, Pánské hodinky, Vaše hodinky

Pro dnešní recenzi jsem si vybral hodinky pocházející z produkce japonské společnosti Orient. Jedná se o hodinářskou firmu s více jak stoletou tradicí na trhu. Orient je jednou z mnoha značek, která je ve vlastnictví jedné z nejproduktivnějších značek hodinářského světa – Seiko.

Orient Ray

Orient Ray

Nyní již k samotným hodinkám. Ray jsou hodinky s designem, který je typický pro potápěčské hodinky. Na první pohled jsou to masivní hodinky působící dojmem, že něco vydrží. Rozměry nerezového pouzdra jsou 42 x13 mm. Sklíčko je minerální a není na něm nanesena antireflexní vrstva. Ciferník je metalicky modrý s logem Orient, označením pohonu a vodotěsnosti. V poloze 3 h najdeme datumovku a ukazatel dne, který je vždy dvojjazyčný. V případě recenzovaných hodinek lze nastavit angličtinu a němčinu. Luminiscenční vrstva je nanesena na ručičkách a indexech a musím zdůraznit, že je opravdu skvělá. Při dostatečném nasvícení večer, tak vydrží svítit bez problému až do rána. Srdcem hodinek je Orientí kalibr 46943, který obsahuje 21 kamenů, rezerva chodu je přibližně 40 hodin. Dle mých měření je jejich přesnost +- 7 s denně. Ocelový tah s koncovkami přisedajícími k pouzdru je opatřen bezpečností sponou, nemusíme se tedy bát o jeho nechtěné rozepnutí.

Luminiscence je velmi výrazná.

Luminiscence je velmi výrazná.

Dominantním prvkem pro tuto skupinu hodinek je především výrazná v jednom směru otočná luneta. Zde ji najdeme v barvě ciferníku se stříbrnými indexy. Celé lunetě dominuje luminiscenční bod, představující počátek stupnice. Otočná luneta se využívá pro odečítání času, a proto ji také najdeme častokrát na potápěčských hodinkách. Ray jsou testovány na vodotěsnost do 200M čili 20 atmosfér. Toto je již velice slušná hodnota, s hodinkami se tedy nemusíme bát ani potápění až do hloubky kolem 50 m. Pro dokonalé utěsnění jsou Ray vybaveny šroubovacím dýnkem. Závity jsou přítomny také na korunce a přepínači data. Díky tomu si nemusíme dělat hlavu s nechtěným pohnutím korunkou a následnému „utopení“ hodinek.

Orient Ray na ruce.

Orient Ray na ruce.

Na ruce sedí hodinky se svojí hmotností 160 g perfektně, korunka moc nevyčnívá, a tak nás neomezuje v pohybu. Ačkoliv jsou to spíše sportovní hodinky, tak i přesto působí elegantním dojmem a lze je vzít i k obleku. Pro změnu stylu není problém vyměnit tah za gumový řemen pro sport, kožený k formálnějším příležitostem či nato strap na volné chvilky v přírodě.

Autor: Jan Krčál

Témata

, , ,


2 reakcí na “Orient Ray – recenze majitele”

 1. Ladislav Poupě napsal:

  Dobrý den, koupil jsem v obchodě přes E shop, pěkné hodinky Orient 200 bar, Ray II, viz stránka prodejce (https://www.helveti.cz/orient-faa02005d)
  Ale datu, je dvojjazyčně, jak jej mám dát do angličtiny? Je to 2×7 dní.
  Jak to přendat, když je jen korunka, s pozicí 0-1.2.
  datum čislice směrem k sobě, datum dne např. Mon od sebe.
  Děkuji za pomoc. s pozdravem, Ladislav Poupě, Praha 10.

  Reagovat

  • Nosime-hodinky.cz napsal:

   Dobrý den,
   datum a den nastavujte vždy, když ručičky jsou mimo rozteč 10. – 2. hodiny. Takže nastavte třeba 18:00 a pak začněte s nastavováním dne a data.
   Ze dvou jazykových variant si zvolíte právě tím, kterou nastavíte. Ta se pak bude zobrazovat vždy.

   Zdraví, Jiří Štencek z helveti.cz

   Reagovat

Napište komentář